poniedziałek, 5 grudnia 2016 r., 09:02
Mikołaj Krause na Mistrzostwach Europy w Kickboxingu
480 zawodników z 33 krajów wystartowało na Mistrzostwach Europy w Kickboxingu seniorów w greckim Lutracki. Wśród nich o medal walczył Mikołaj Krause z Kartuskiego Klubu Kickboxingu Rebelia. Na drodze po krążek mistrzostw stanął mu jednak zawodnik z Bułgarii.

sobota, 3 grudnia 2016 r., 22:27
VII Pomorska Gala Żeglarska - trzy nagrody dla Kartuz
UKŻ Lamelka klubem roku, Grzegorz Formela najlepszym trenerem, a gmina Kartuzy Przyjacielem Pomorskiego Żeglarstwa - tak dla przedstawicieli kartuskiego samorządu zakończyła się VIII Pomorska Gala Żeglarska. Impreza odbyła się w Kartuskim Centrum Kultury, a jej zwieńczeniem było wręczenie nagród najlepszym w dwunastu kategoriach.

czwartek, 1 grudnia 2016 r., 15:55
Młodzi piłkarze Raduni odnoszą kolejne sukcesy
Zawodnicy klubu Radunia Stężyca z roczników 2007/08 i 2003/04 odnieśli w miniony weekend kolejne zwycięstwa. Świetnie spisali się na dwóch turniejach, w których mierzyli się z zespołami z różnych zakątków Pomorza.

czwartek, 1 grudnia 2016 r., 15:32
Międzyszkolny turniej piłki wodnej pod patronatem Burmistrza Kartuz
W sobotę 26 listopada kartuska pływalnia gościła uczniów wszystkich 12 szkół podstawowych Gminy Kartuzy na międzyszkolnym turnieju piłki wodnej pod patronatem Burmistrza Kartuz. To już 2 edycja zawodów podsumowująca postępy uczniów uczestniczących w obligatoryjnych zajęciach nauki i doskonalenia pływania.

czwartek, 1 grudnia 2016 r., 15:23
Paulina Reiter z Wieżycy Stężyca wicemistrzynią Europy Wschodniej
Polska reprezentacja U-16 w siatkówce kobiet zajęła II miejsce podczas czempionatu EEVZA rozgrywanego w rosyjskiej Anapie. Polskie siatkarki w składzie z Pauliną Reiter wygrały cztery mecze z Estonią, Łotwą, Białorusią i Ukrainą ulegając tylko faworyzowanym Rosjankom.

środa, 30 listopada 2016 r., 11:24
Ruszyła Kartuska Halowa Liga Piłki Nożnej
Po raz XXVII na parkiet wybiegli zawodnicy biorący udział w rozgrywkach XXVII edycji Kartuskiej Halowej Lidze Piłki Nożnej. Jak przystało na kartuską ligę emocji nie zabrakło. Pierwszą bramkę w nowym sezonie zdobył Tomasz Synak grający w zespole Słońce Kartuzy, a jego debiutująca w KHLPN drużyna wygrała po zaciętym meczu z zespołem Gaz Rom 5-3.

środa, 30 listopada 2016 r., 10:53
Baśkarze podsumowali sezon rozgrywek
W niedzielę 27 listopada 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbył się dziesiąty etap rozgrywek XIII sezonu Turnieju Kaszubskiej Gry w "Baśkę" w Sulęczynie o puchar Wójta Gminy Sulęczyno Bernarda Grucza.

wtorek, 29 listopada 2016 r., 13:28
Kiełpino Cup. Rywalizowały drużyny juniorskie
20 listopada na hali sportowej w Kiełpinie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2009 młodszych przy współpracy Zespołu Szkół w Kiełpinie oraz Amatora Kiełpino. Był to drugi turniej z cyklu Kiełpino Cup, który odbywa się pod patronatem Burmistrza Kartuz.

wtorek, 29 listopada 2016 r., 11:47
Ruszyła kartuska amatorska liga siatkówki
Po dwóch latach przerwy ruszyła Kartuska Amatorska Liga Piłki Siatkowej Mężczyzn. Osiem drużyn rozegra dwie rundy, mecz i rewanż.

sobota, 26 listopada 2016 r., 10:30
Żukowo. Łukasz Kujawski i Monika Czapiewska zwycięzcami tegorocznej edycji Kaszuby Biegają
W tegorocznej czwartej już edycji Kaszuby Biegają zawodnicy na starcie stawali 13 razy. Biegacze pokonywali trasę w kilkunastu miejscowościach W tym roku w ramach cyklu zorganizowano po raz pierwszy Małe Kaszuby Biegają. W piątkowy wieczór odbyła się wielka sportowa gala, podczas której podsumowano tegoroczne dokonania, wręczano puchary, statuetki, dyplomy i nagrody finansowe.