poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 22:07
Iza Frymark piąta na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
Zawodniczka Klubu Strzeleckiego LOK Dziesiątka z Kartuz zaliczyła udany start na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich. W ostatecznej klasyfikacji uplasowała się na piątym miejscu na ponad czterdzieści zawodniczek.

sobota, 29 lipca 2017 r., 18:18
Ponad 300 biegaczy na trasie Pętli "Tuszkowska Matka"
Ponad 300 miłośników biegów pojawiło się na starcie Pętli "Tuszkowska Matka", która w sobotnie popołudnie zainaugurowała tegoroczne Święto Lipusza. Zawodnicy pokonali dystans 11,5 km. Bieg odbył się w ramach cyklu Kaszuby Biegają. Imprezie tradycyjnie towarzyszyły biegi dla dzieci.

sobota, 29 lipca 2017 r., 17:33
Za nami Triathlon MTB na Złotej Górze
Około 120 osób łącznie zmierzyło się z sobotnim triathlonem i duathlonem na Złotej Górze. Zawody po raz trzeci zorganizowała Fundacja Silni Ciałem, Niezłomni Duchem. W tym roku trasa była wyjątkowo trudna ze względu na ulewę, która poprzedniego dnia mocno podmyła drogę odcinka rowerowego.

wtorek, 25 lipca 2017 r., 15:40
W czwartek Jakub Skierka stratuje na Mistrzostwach Świata
W niedzielę w Budapeszcie rozpoczęła się druga część pływackich Mistrzostwa Świata. Wśród zawodników biało-czerwonej reprezentacji jest również Jakub Skierka, zawodnik GKS Cartusii, który trenuje pod okiem Arkadiusza Zalewskiego.

wtorek, 25 lipca 2017 r., 15:20
Somonino. Po raz piąty rywalizowali o "Złotą Muszkę"
W niedzielę na polanie przy leśniczówce Sarni Dwór już po raz piąty odbył się Powiatowy Turniej Strzelecki "Złota Muszka". Swoją celność sprawdzało w nim pięćdziesięciu jeden zawodników.

niedziela, 23 lipca 2017 r., 15:09
VI Bieg Twardego za nami
Po żwirze, przez błoto i krzaki - tak w wielkim skrócie wyglądała trasa Biegu Twardego. Jak sama nazwa imprezy wskazuje, była ona skierowana dla wytrwałych i o mocnych charakterach uczestników. W sumie na starcie stawiło się aż blisko 100 niezłomnych.

niedziela, 23 lipca 2017 r., 09:47
Maciej Hirsz nie zwalnia tempa
Przed Maćkiem Hirszem kolejne ważne starty. Po zawodach cyklu Arnold Amateur Strongman w Stanach Zjednoczonych (Mistrzostwa Świata) i zwycięstwie w RPA, strongman z Kaszub znów będzie walczył na prestiżowych turniejach.

piątek, 21 lipca 2017 r., 13:42
Martyna Piepiórka na Mistrzostwach Polski Juniorów
Martyna Piepiórka, zawodniczka sekcji pływackiej GKS Cartusii Kartuzy ma za sobą swój pierwszy start na Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich. W dwóch z pięciu wyścigów osiągnęła obiecujące wyniki.

czwartek, 20 lipca 2017 r., 12:15
Zostań wolontariuszem i dołącz do ekipy Kaszubskiej Poniewierki
Kaszubska Poniewierka, a więc bieg dla prawdziwych twardzieli już 16 września. Wciąż trwają zapisy osób, którym niestraszny 100-kilometrowy bieg przełajowy o charakterze górskim. Jeśli ten bieg jest nie na Twoje siły, zostań wolontariuszem, dołącz do ekipy i wspieraj uczestników ostrego, maksymalnego i nieuniknionego sponiewierania! Na wolontariuszy czekają niespodzianki.

wtorek, 18 lipca 2017 r., 11:37
Zapisz się na duathlon na Złotej Górze
29 lipca na Złotej Górze odbędzie się kolejna edycja Triathlonu. Wychodząc naprzeciw mniej doświadczonym uczestnikom, organizatorzy zaplanowali także duatlon zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych zawodników.