niedziela, 17 czerwca 2018 r., 18:53
OSP Goręczyno najlepsze w gminnym sporcie pożarniczym
18 zespołów członków czynnych oraz młodzieżowych drużyn pożarniczych rywalizowało w niedzielę o miano najsprawniejszej w gminie Somonino. Bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci OSP Goręczyno, którzy w klasyfikacji generalnej niemal w każdej z kategorii stawali na najwyższym stopniu podium.

niedziela, 17 czerwca 2018 r., 16:03
Leźno. Druhowie z Sulmina zwycięzcami gminnych zawodów sportowo - pożarniczych
Ponad 200 strażaków z 27 drużyn w sobotnie popołudnie walczyło o laur zwycięstwa w gminnych zawodach pożarniczych, które odbyły się na stadionie w Leźnie. W ponad czterogodzinnych zmaganiach najlepszymi wśród członków czynnych okazali się druhowie z Sulmina. W ćwiczeniu alarmowo-bojowym zwyciężyło OSP Banino. Druhowie otrzymali puchary i dyplomy, a od burmistrza pamiątkowe medale z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

czwartek, 14 czerwca 2018 r., 14:21
Weronika Lewandowska powołana do Kadry Pomorza
Kolejna z podopiecznych trenera Jerzego Meissnera- Weronika Lewandowska rocznik 2004 powołana została na konsultację szkoleniową dziewczęcej kadry Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Będzie to kolejne powołanie tej zawodniczki do kadry, w której jest ona czołową postacią. Zgrupowanie rozpoczyna się w czwartek w Gdyni.

czwartek, 14 czerwca 2018 r., 14:15
Natan, Andrzej i Oliver w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy w zapasach
W Gyor na Węgrzech w czwartek rozpoczynają się Mistrzostwa Europy Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Wśród reprezentantów Polski znalazło się troje zawodników GKS Cartusii Kartuzy - Natan Wolski, Oliver Godziński i Andrzej Drewa.

czwartek, 14 czerwca 2018 r., 14:09
Zawodnicy Fantomu MMA Kartuzy z sukcesami na Baltic Cup w Gdyni
Mateusz Elas i Kamil Smętoch świetnie spisali się na turnieju Baltic Cup, który federacja Time of Masters zorganizowała w dniach 2-3 czerwca w Gdyni. Podopieczni Zbigniewa Hormańskiego przywieźli ze zmagań dwa medale złoty i srebrny.

środa, 13 czerwca 2018 r., 09:11
Tak milusińscy spędzili Dzień Dziecka na pływalni Neczk w Kartuzach
1 czerwca kartuska pływalnia gościła tłumy najmłodszych. Z okazji Dnia Dziecka czekało tam na nich mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Tego dnia basen w Kartuzach odwiedziło ponad 300 dzieci.

środa, 13 czerwca 2018 r., 08:59
Zapaśnicy Cartusii triumfowali w XV Memoriale Braci Pryczkowskich
W pierwszy weekend czerwca zawodnicy ośmiu ekip z województwa pomorskiego oraz reprezentanci Armenii i Rosji - Kaliningradu, stoczyli boje o medale i puchary na Piętnastym Międzynarodowym Pucharze Kaszub - zawodach memoriałowych Braci Pryczkowskich.

poniedziałek, 11 czerwca 2018 r., 15:33
Za nami duathlon i triathlon MTB na Złotej Górze
W niedzielę w samo południe kilkudziesięciu śmiałków wystartowało w triathlonie i duathlonie na Złotej Górze. Uczestnicy rywalizacji po raz kolejny udowodnili, że są "silni ciałem i niezłomni duchem". Na finiszu zawodów musieli w piekącym słońcu pokonać 184 stopnie prowadzące na szczyt Złotej Góry.

poniedziałek, 11 czerwca 2018 r., 10:58
Wielki Przejazd Rowerowy z Kartuz do Sopotu
22. wielkie święto rowerów w Sopocie za nami. Po raz trzeci jedna z tras Wielkiego Przejazdu Rowerowego wiodła wprost ze stolicy Kaszub. Z samych Kartuz na Sopockie Błonia wyruszyło blisko stu miłośników jednośladów. Łącznie granice powiatu kartuskiego opuściło ponad 200 rowerzystów.

niedziela, 10 czerwca 2018 r., 20:11
Sławomir Toczek zwycięzcą eliminacji na Mistrzostwa Świata Weteranów
W niedzielne popołudnie w Żukowie podziwiać można było widowiskowe zmagania najsilniejszych ludzi w Polsce. W Parku nad Jeziorkiem odbyły się eliminacje do Mistrzostw Świata Weteranów Masters 2018. O awans na międzynarodowe zawody walczyło sześciu zawodników. Bezkonkurencyjny w pięciu z sześciu konkurencji był Sławomir Toczek.