czwartek, 13 czerwca 2019 r., 15:29
Banino. Bieg Przedszkolaka z charytatywnym akcentem
W minioną sobotę na terenach sportowych Szkoły Podstawowej w Baninie odbyła się druga edycja "Biegu Przedszkolaka". Ponad 300 osób wystartowało w aż dziewięciu kategoriach wiekowych: 0-4 lat (bieg z rodzicem), 5 lat, 6 lat, 7 lat, 8 lat, 9 lat, 10-11 lat, 12-13 lat oraz kategoria open.

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 10:08
III Festiwal Biegów Polski Północnej już w ten weekend
Trzy dni, pięć biegów (dystanse - 1,6 km, 5 km, 10 km, 15 km i 21 km) i ponad tysiąc zawodników - tak w wielkim skrócie można opisać III Festiwal Biegów Polski Północnej, który już w piątkowy wieczór zostanie zainaugurowany we Wdzydzach. Na dobry początek wystartuje Wdzydzka '15.

wtorek, 11 czerwca 2019 r., 11:11
Zapaśnicy Cartusii z medalmi w Lidze Bałtyckiej
W sobotę maty Klubu Sportowego Sokół Lubawa gościły jedenaście reprezentacji klubowych z kraju i zagranicy, w ramach Międzynarodowej Ligi Bałtyckiej Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Reprezentanci GKS Cartusii przywieźli do Kartuz jeden złoty, trzy srebrne i jeden brązowy medal.

poniedziałek, 10 czerwca 2019 r., 19:00
Na pływalni w Kartuzach podsumowano sezon 2018/2019
Byli pływacy, były medale, oklaski i podziękowania. Na kartuskiej pływalni podsumowano dziś sezon pływacki 2018/2019. Trenerzy, sponsorzy i włodarze miasta nie kryli zadowolenia z młodych pływaków.

niedziela, 9 czerwca 2019 r., 10:26
Wielki Przejazd Rowerowy - miłośnicy jednośladów wyruszyli z Kartuz do Sopotu
Trwa 23. wielkie święto rowerów w Sopocie. Po raz czwarty jedna z tras Wielkiego Przejazdu Rowerowego wiedzie wprost ze stolicy Kaszub. Z samych Kartuz na Sopockie Błonia wyruszyło blisko stu miłośników jednośladów. Szacuje się, że łącznie granice powiatu kartuskiego opuści około 300 rowerzystów.

sobota, 8 czerwca 2019 r., 22:26
Za nami jubileuszowa edycja Hydroaktywnych
Rekordowa liczba uczestników, różne dystanse dla amatorów, bardziej zaawansowanych zawodników oraz całych rodzin i fantastyczna atmosfera - tak najkrócej podsumować można jubileuszową edycję największej w regionie imprezy - Ogólnopolskich Zawodów Kajakarskich Hydroaktywni 2019. Dziesiąte, jak zwykle, świetnie przygotowane i zabezpieczone zawody niestety popsuła kapryśna pogoda. Choć uczestnicy startowali w pięknym słońcu, to już na trasie napotkali gwałtowną ulewę. Ze względu na złe warunki atmosferyczne zawody przerwano.

środa, 5 czerwca 2019 r., 10:44
Wielki Przejazd Rowerowy już 9 czerwca - jeden z peletonów ponownie wyruszy z Kartuz!
Już w najbliższą niedzielę, 9 czerwca odbędzie się XXIII edycja Wielkiego Przejazdu Rowerowego, a więc wielkiego święta pomorskich rowerzystów. Po raz czwarty jedna z tras na miejsce wielkiego finału będzie wiodła z Kartuz! Rezerwuj więc czas i dołącz do grupy!

poniedziałek, 3 czerwca 2019 r., 12:56
Pływali, biegali i jeździli na rowerach - kolejny triathlon i duatlon na Złotej Górze za nami
W niedzielę u stóp Złotej Góry rywalizowali uczestnicy duathlonu i triathlonu MTB. Zawody nad jeziorem Brodno Wielkie już po raz piaty zorganizowała ekipa z EvoTriathlon. Z triathlonem w tym tym roku zmierzyło się prawie 50 osób, z duathlonem niespełna 20.

poniedziałek, 3 czerwca 2019 r., 09:01
Międzynarodowy Puchar Kaszub w rękach zapaśników GKS Cartusii
W sobotę w sali sportowo widowiskowej w Kiełpinie odbył się XVI Międzynarodowy Puchar Kaszub w zapasach w stylu klasycznym. Udział w zawodach wzięli m.in. młodzicy z Armenii, Danii i obwodu Kaliningradzkiego. Niekwestionowanym zwycięzcą turnieju została ekipa Cartusii.

niedziela, 2 czerwca 2019 r., 16:56
Kartuscy strażacy ponownie Mistrzami Pomorza w Sporcie Pożarniczym
Za nami XIII Mistrzostwa Pomorza w Sporcie Pożarniczym. O główne trofeum walczyło w sumie 19 drużyn z całego województwa, w tym także kartuscy i kościerscy strażacy, którzy tradycyjnie już wykazali się sprawnością i umiejętnością pracy zespołowej. Mistrzostwo Województwa Pomorskiego wywalczyli kartuscy funkcjonariusze, tym samym broniąc ubiegłoroczny tytuł.