czwartek, 23 sierpnia 2018 r., 11:01
Zawodnicy Polskiej Floty Rebelia Kartuzy na zgrupowaniach kadr narodowych
Tegoroczne wakacje są szczególnie pracowite dla zawodników Patryka Zaborowskiego. Sześcioro zawodników z Kartuskiej Rebelii zostało powołanych przez trenerów Kadry Narodowej na zgrupowania. Kaszubscy wojownicy szlifowali formę przed Mistrzostwami Świata Kadetów i Juniorów oraz Mistrzostwami Seniorów, które w tym roku odbędą się odpowiednio we Włoszech i na Słowacji.

środa, 22 sierpnia 2018 r., 11:12
Piłkarze Cartusii zmierzyli się z Orlętami z Redy
W swoim pierwszym meczu o ligowe punkty w Kartuzach miejscowa Cartusia 1923 uległa Orlętom z Redy 1:3. Po gładkim zwycięstwie w Leźnie kartuscy piłkarze, którzy przeważali przez większość meczu, zeszli z boiska na tarczy. Honorowe trafienie dla Cartusii zaliczył Paweł Piór.

niedziela, 19 sierpnia 2018 r., 20:38
Ochotnicy z Sulęczyna najlepsi w gminnym sporcie pożarniczym
15 zespołów członków czynnych i młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu gminy Sulęczyno wzięło udział w niedzielnych zawodach w sporcie pożarniczym. W konkurencjach regulaminowych, jak również w ćwiczeniu alarmowo-bojowym bezkonkurencyjni wśród członków czynnych okazali się druhowie z Sulęczyna.

sobota, 18 sierpnia 2018 r., 13:52
Z Kartuz wystartował rajd Grand Prix Amatorów na Szosie
Kilkudziesięciu uczestników Grand Prix Amatorów na Szosie wystartowało w sobotnie przedpołudnie z ul. Klasztornej w Kartuzach. Uczestnicy rajdu w zależności od wybranego dystansu mieli do pokonania 102 lub 78 km.

piątek, 17 sierpnia 2018 r., 10:35
Tuchom. Panie z KGW rozegrały tradycyjny mecz piłki nożnej
Co roku finałem imprezy "Pływanie na byle czym" jest mecz piłki nożnej, który rozgrywają panie z KGW z Tuchomia i Miszewa. W środowe popołudnie odbyła się szósta już edycja tradycyjnej sportowej imprezy. Dwudziestominutowe spotkanie w damskim wydaniu obfitowało w gole i ostrą walkę o zwycięstwo. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla KGW Tuchom.

czwartek, 16 sierpnia 2018 r., 10:53
Reskowo. Rywalizowali, by wyłonić najlepszego rolkarza
Ponad stu zawodników z różnych zakątków Polski wzięło udział w półmaratonie wrotkarskim o Puchar Wójta Chmielna. Na trasie Reskowo - Miechucino już po raz czwarty rolkarze ścigali się by wyłonić najlepszego z nich. Zawody zorganizowało Stowarzyszenie Wrotkarskie "Gdańskie Lwy".

czwartek, 16 sierpnia 2018 r., 09:07
Tuchom. Pływanie na byle czym, czyli wodne harce z nagrodami
W środowe świąteczne popołudnie po raz szósty na Jeziorze Tuchomskim pojawiły się wodne wehikuły, które wzięły udział w imprezie pod nazwą "Pływanie na byle czym". W tegorocznej edycji wystartowało siedem załóg. Widzowie mogli podziwiać oryginalne pomysły i kunszt płynięcia po wodzie. Tytuł najlepszej jednostki pływającej wywalczyła PT 20 Sosna z Tuchomia.

środa, 8 sierpnia 2018 r., 13:09
Aleksander Mielewczyk próbował swoich sił na Mistrzostwach Europy w Rzymie
Kartuski zapaśnik Aleksander Mielewczyk zmierzył się na Rzymskich Mistrzostwach Europy Juniorów w zapasach. Niestety tym razem zawody były dla niego tylko poligonem doświadczalnym i rozeznaniem sił w nowej sytuacji.

poniedziałek, 6 sierpnia 2018 r., 13:08
Piłkarze z Szopy z Pucharem Sołectwa Bącka Huta
Dopisała pogoda i sportowa atmosfera. VII Turniej o Puchar Sołectwa Bącka Huta przyciągnął 10 drużyn z całego powiatu i nie tylko. Na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna z Szopy. Nie zabrakło emocjonujących rozgrywek i dopingujących swoim faworytom kibiców.

czwartek, 2 sierpnia 2018 r., 19:00
W sobotę oficjalny objazd trasy zawodów Trigar MTB Challenge
Na początku września na Złotej Górze odbędzie się Trigar MTB Challenge Kartuzy - emocjonujące zawody dla miłośników dwóch kółek. Ich organizatorzy zapraszają w sobotę o godz. 11 na oficjalną prezentacją trasy zawodów.