środa, 13 czerwca 2018 r., 08:59
Zapaśnicy Cartusii triumfowali w XV Memoriale Braci Pryczkowskich
W pierwszy weekend czerwca zawodnicy ośmiu ekip z województwa pomorskiego oraz reprezentanci Armenii i Rosji - Kaliningradu, stoczyli boje o medale i puchary na Piętnastym Międzynarodowym Pucharze Kaszub - zawodach memoriałowych Braci Pryczkowskich.

poniedziałek, 11 czerwca 2018 r., 15:33
Za nami duathlon i triathlon MTB na Złotej Górze
W niedzielę w samo południe kilkudziesięciu śmiałków wystartowało w triathlonie i duathlonie na Złotej Górze. Uczestnicy rywalizacji po raz kolejny udowodnili, że są "silni ciałem i niezłomni duchem". Na finiszu zawodów musieli w piekącym słońcu pokonać 184 stopnie prowadzące na szczyt Złotej Góry.

poniedziałek, 11 czerwca 2018 r., 10:58
Wielki Przejazd Rowerowy z Kartuz do Sopotu
22. wielkie święto rowerów w Sopocie za nami. Po raz trzeci jedna z tras Wielkiego Przejazdu Rowerowego wiodła wprost ze stolicy Kaszub. Z samych Kartuz na Sopockie Błonia wyruszyło blisko stu miłośników jednośladów. Łącznie granice powiatu kartuskiego opuściło ponad 200 rowerzystów.

niedziela, 10 czerwca 2018 r., 20:11
Sławomir Toczek zwycięzcą eliminacji na Mistrzostwa Świata Weteranów
W niedzielne popołudnie w Żukowie podziwiać można było widowiskowe zmagania najsilniejszych ludzi w Polsce. W Parku nad Jeziorkiem odbyły się eliminacje do Mistrzostw Świata Weteranów Masters 2018. O awans na międzynarodowe zawody walczyło sześciu zawodników. Bezkonkurencyjny w pięciu z sześciu konkurencji był Sławomir Toczek.

niedziela, 10 czerwca 2018 r., 18:40
Strażacy z Gowidlina ponownie najlepsi w gminnym sporcie pożarniczym
24 zespoły członków czynnych i młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu gminy Sierakowice wzięło udział w niedzielnych zawodach w sporcie pożarniczym. W regulaminowych konkurencjach najlepszymi wśród członków czynnych okazali się druhowie z Gowidlina, z kolei w ćwiczeniu alarmowo-bojowym równych sobie nie mieli strażacy z Mojusza. Tradycyjnie zarówno w sztafecie, jak i ćwiczeniu bojowym zaprezentowała się także dziecięca drużyna z OSP Tuchlino oraz po raz pierwszy dziewczęca drużyna z OSP Kamienica Królewska.

sobota, 9 czerwca 2018 r., 20:08
Kartuscy strażacy Mistrzami Pomorza w Sporcie Pożarniczym
Za nami XII Mistrzostwa Pomorza w Sporcie Pożarniczym. O główne trofeum walczyło w sumie 19 drużyn z całego województwa, w tym także i kartuscy strażacy, którzy tradycyjnie już wykazali się sprawnością i umiejętnością pracy zespołowej. To przełożyło się na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, wywalczeniem tytułu Mistrzów Pomorza oraz gradem medali i pucharów zdobytych drużynowo, jak i indywidualnie.

piątek, 8 czerwca 2018 r., 21:21
II Festiwal Biegów Polski Północnej zainaugurowany
Kilkaset osób pojawiło się na starcie inaugurującego biegu na dystansie 15 km II Festiwalu Biegów Polski Północnej, który potrwa do niedzieli we Wdzydzach. Hasłem przewodnim festiwalu jest "Zwolnij i odpocznij", a jak zapewniają organizatorzy, podczas trzech dni festiwalowych nad Kaszubskim Morzem zdecydowanie będzie można zaznać relaksu. Łącznie w festiwalu ma wziąć udział ponad tysiąc zawodników.

środa, 6 czerwca 2018 r., 12:23
Wielki Przejazd Rowerowy już 10 czerwca - jeden z peletonów ponownie wyruszy z Kartuz!
Już w najbliższą niedzielę, 10 czerwca odbędzie się XXII edycja Wielkiego Przejazdu Rowerowego, a więc wielkiego święta pomorskich rowerzystów. Po raz trzeci jedna z tras na miejsce wielkiego finału będzie wiodła z Kartuz! Rezerwuj więc czas i dołącz do grupy!

wtorek, 5 czerwca 2018 r., 08:42
Szopa-Częstochowa. "Rowerowo Zakręceni" po raz 7. na Jasnej Górze
Nie zatrzymał ich upał i zmęczenie. Pielgrzymi z Szopy na rowerach dotarli na Jasną Górę. 75 uczestników, w 6 dni pokonali 550 km. Początki były trudne ale z roku na rok jest coraz więcej chętnych. Towarzyszyła im wytrwałość i niepowtarzalna atmosfera.

niedziela, 3 czerwca 2018 r., 20:34
Sportowo-pożarnicza rywalizacja w Mirachowie - zwycięstwo druhów z Koloni
W niedzielne, upalne popołudnie druhowie z dziesięciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Kartuzy rywalizowali zawodach sportowo-pożarniczych. W konkurencjach regulaminowych, tak jak w ubiegłym roku, najlepiej spisali się ochotnicy z Koloni. W nieregulaminowym ćwiczeniu alarmowo-bojowym zwyciężyło OSP Staniszewo.