niedziela, 2 czerwca 2019 r., 09:43
KaszebeRunda 2019 - Kolarska Duma Kaszub wystartowała
Ponad dwa tysiące kolarzy z różnych zakątków Pomorza i Polski pojawiło się na starcie tegorocznej edycji KaszebeRunda 2019. Zmagać będą się na trzech trasach o dystansie 65 km, 125 km i 200 km. Po południu wszyscy spotkają się na kościerskim Rynku, gdzie czekać będą na nich medale, nagrody i liczne atrakcje.

sobota, 1 czerwca 2019 r., 19:19
Banino. I Ogólnopolski Kaszubski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt
Do turnieju zgłosiło się dziewięć drużyn w tym jedna z województwa Kujawsko - Pomorskiego. W rywalizacji wzięło udział 135 zawodniczek. Mimo młodego wieku zawodniczki prezentowały już niezłe wyszkolenie i umiejętności. Rozegrano 27 pojedynków, rzucono 296 bramek. Łączny czas czystej gry to 6 godzin 55 minut. Cały turniej trwał 9 godzin. To był prawdziwy maraton, ale warto było dla podsumowania rocznego wyszkolenia.

sobota, 1 czerwca 2019 r., 18:49
Ostrzyce. Wędkarska rywalizacja z okazji Dnia Dziecka
Rywalizacja w łowieniu ryb, ale przede wszystkim dobra zabawa, rodzinne spędzenie czasu na świeżym powietrzu, jak i edukacja w zakresie bezpieczeństwa nad wodą - to wszystko towarzyszyło sobotnim zawodom wędkarskim z okazji Dnia Dziecka w Ostrzycach. Nie lada atrakcję młodym wędkarzom sprawili też miejscowi strażacy.

piątek, 31 maja 2019 r., 12:10
Trzy złote medale Magdaleny Malotka Trzebiatowskiej
W ubiegły weekend w Zielonej Górze odbyły się zawody o Puchar Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportu. Zawodniczka KS "Dziesiatki" Magdalena Malotka-Trzebiatowskiej trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium.

wtorek, 28 maja 2019 r., 22:28
Przodkowo. V Bieg ku czci rotmistrza Witolda Pileckiego
Po raz piąty przodkowski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych zorganizował bieg ku czci rotmistrza Witolda Pileckiego. W poprzednich edycjach brali w nim udział uczniowie szkół w Przodkowie. W tegorocznej edycji postanowiono zaprosić młodzież z całego powiatu kartuskiego. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja ZSZiO w Kartuzach, która zdobyła puchar starosty kartuskiego, pod którego patronatem odbyła się wtorkowa sportowa impreza.

wtorek, 28 maja 2019 r., 10:48
Zawodnicy Rebelii najlepsi na Pomorzu w kickboxingu
W sobotę w Miejskiej Hali sportowej w Prabutach odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w kickboxingu. W zawodach pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu wzięło udział kilkadziesiąt klubów z czterech województw w łącznej liczbie 180 zawodników.

wtorek, 28 maja 2019 r., 10:04
Trzy złote medale kartuskich zapaśniczek w Pelplinie
Aurelia Godzińska, Agnieszka Stankowska i Paulina Rejter zawodniczki sekcji zapaśniczej GKS Cartusii wywalczyły w Pelplinie trzy medale na Ogólnopolskim Turnieju Mini - zapasy i Dzieci o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin.

poniedziałek, 27 maja 2019 r., 12:03
Uczniowie z SP w Brodnicy Górnej najlepsi na Międzyszkolnym Turnieju Piłki Wodnej w Kartuzach
W sobotę w kartuskiej pływalni odbył się międzyszkolny turniej piłki wodnej pod patronatem Burmistrza Gminy Kartuzy. W turnieju wystartowało osiem szkół z gminy Kartuzy. Zwycięstwo odniosła drużyna Szkoły Podstawowej z Brodnicy Górnej.

poniedziałek, 27 maja 2019 r., 10:42
GKS Cartusia i Gmina Kartuzy na podium gali Ministerstwa Sportu i Turystyki
W środę 22 maja w Centralnym Ośrodku Sportu Torwar w Warszawie, odbyła się gala podsumowująca wyniki współzawodnictwa Systemu Sportu Młodzieżowego za rok 2018. GKS Cartusia Kartuzy uzyskała tytuł najlepszego klubu sportowego w Polsce w klasyfikacji gmin od 20 do 50 tys. Wysoką notę uzyskały również wszystkie kluby w Gminie Kartuzy, które w kategorii gmin od 20 do 50 tys. znalazły się na trzecim miejscu.

niedziela, 26 maja 2019 r., 11:38
W Kartuzach trwają Mistrzostwa Polski w wyścigach dronów
W sobotę w Kartuzach rozpoczęły się Mistrzostwa Polski F9U 2019 w wyścigach dronów. To nowa, widowiskowa forma e-sportu. O tytuł najlepszego walczy okolo 30 zawodników. Na niedzielne popołudnie zaplanowano finały.