środa, 1 sierpnia 2018 r., 10:15
Tuchom. Dzieci i młodzież w ramach RegioLigi zagrają już w tę niedzielę
Już w tę niedzielę, 5 sierpnia odbędzie się Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Vigo Cup w ramach Regionalnej Ligii Piłki Nożnej "6". Dzieci i młodzież z całego województwa będą zmagać się w czterech kategoriach.

wtorek, 31 lipca 2018 r., 12:02
Sierakowice. Turniej piłki nożnej z charytatywnym akcentem
Mieszkańcy całego powiatu zebrali się na sierakowickim Orliku, by pomóc Kubie z Bytowa. Tegoroczny turniej sportowy z charytatywną nutą zebrał kilka drużyn sportowych, które walczyły o tytuł mistrza. To zaszczytne miejsce w tym roku przypadło drużynie z Kiełpina.

poniedziałek, 30 lipca 2018 r., 21:23
Najmłodsi również sprawdzili się na triathlonie w Chmielnie
Podczas sobotniego triathlonu w Chmielnie odbyły się również zawody dla dzieci i młodzieży. Zmaganiom towarzyszyły ogromne emocje. Dla najmłodszych starty były dobrą zabawą, dla nieco starszych sprawdzianem umiejętności. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali godną podziwu formę.

sobota, 28 lipca 2018 r., 19:20
Ponad 400 osób na starcie biegu VI Pętli Tuszkowska Matka
Około 400 miłośników biegów pojawiło się na starcie Pętli "Tuszkowska Matka", która w sobotnie popołudnie zainaugurowała tegoroczne Święto Lipusza. Zawodnicy pokonali dystans 11,5 km. Bieg odbył się w ramach cyklu Kaszuby Biegają. Imprezie tradycyjnie towarzyszyły biegi dla dzieci.

sobota, 28 lipca 2018 r., 17:15
Triathloniści po raz czwarty rywalizowali w Chmielnie
Około dwustu osób wzięło udział w tegorocznej edycji chmieleńskiego triathlonu. Zawodnicy zmierzyli się na dwóch dystansach - 1/8 IM i 1/4 IM. Zawodnicy płynąc, jadąc rowerem i biegnąc pokonali w upale kilkadziesiąt kilometrów.

środa, 11 lipca 2018 r., 15:43
Dołącz do rowerowej pielgrzymki z Kartuz na odpust w Sianowie
Grupa Rowerowe Kaszuby zaprasza na wspólną rowerową pielgrzymkę na doroczny wielki odpust w Sianowie. W tym roku główne uroczyści odbędą się w niedzielę, 22 lipca. Na pielgrzymkowy szlak miłośnicy dwóch kółek wyruszą o godzinie 9.40 z promenada.

czwartek, 5 lipca 2018 r., 13:31
Pogoda nie dopisała, ale dopisała frekwencja. IV edycja Żeglarskiego Pucharu Kaszub za nami
Pomimo nieprzychylnej pogody udało się zorganizować "IV edycję Żeglarskiego Pucharu Kaszub". W siedmiu wyścigach wystartowało 61 załóg. Najlepsi otrzymali nagrody z rąk Jerzego Grzegorzewskiego i Edyty Klasy

czwartek, 5 lipca 2018 r., 11:58
Zawodnik GKS Cartusia Kartuzy z dwoma brązowymi medalami na Mistrzostwach Polski
Tomasz Kurowski z klubu Cartusia Kartuzy przywiózł dwa brązowe medale z Mistrzostw Polski Juniorów w lekkoatletyce. Do drugiego miejsca brakowało mu zaledwie 0,16 sekundy. W zawodach wystartowały również inne reprezentantki powiatu kartuskiego. Zawodniczki GKS Żukowo Agata Kotłowska i Julia Dias pobiły swoje życiowe rekordy.

czwartek, 5 lipca 2018 r., 11:33
Przyjechali do Starej Kiszewy by wyłonić mistrza Baśki Kaszubskiej
Corocznie Stara Kiszewa staje się stolicą Baśki Kaszubskiej. Karciarze z całego województwa zjeżdżają się by rywalizować i wyłonić mistrza kart. Najlepszym zawodnikiem turnieju i zdobywcą "Tarczy Polski" został Kazimierz Jarzembińsk.

wtorek, 3 lipca 2018 r., 09:37
Przodkowo. Połowa biegów z cyklu Kaszuby Biegają za nami
Dobra zabawa, zdrowa rywalizacja i sportowa atmosfera, tak wyglądały ubiegłe biegi z cyklu "Kaszuby Biegają". Połączone z 15. Piknikiem Rodzinnym w Przodkowie zgromadziły wielu sportowców i mieszkańców. Każdy znalazł coś dla siebie. Spośród biegaczy wylosowano nagrody.