środa, 16 listopada 2016 r., 12:19
Komplet medali dla pływaków Tropsa
Pływacy Tropsa- Martyna Piepiórka i Janek Cieśliński zostali medalistami Ogólnopolskich Zawodów Pływackich w kategorii juniorów młodszych. Odbyły się one z Okazji Święta Niepodległości w Słupsku. Do rywalizacji przystąpiło prawie 300 zawodników z 11 klubów.

środa, 16 listopada 2016 r., 09:07
Andrzej Drewa Mistrzem Polski młodzików w zapasach
Ostatnie zawody w sezonie 2016 o randze Mistrzostw Polski odbyły się w Żukowie. Najmłodsi adepci sztuki zapaśniczej wyłonili mistrzów Polski w dziesięciu kategoriach. Ton rywalizacji nadawali zawodnicy województwa pomorskiego, które w punktacji ogólnej zajęło pierwsze miejsce. W punktacji klubowej najsilniejszym zespołem z naszego regionu okazała się GKS Cartusia Kartuzy, która zajęła drugie miejsce w mocnej rywalizacji czterdziestu siedmiu klubów tuż przed ZKS Granica Gdańsk. Organizator zawodów - Fundacja Morena Żukowo uplasowała się na 16-17 miejscu.

środa, 16 listopada 2016 r., 08:41
Emocjonujący Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Firmy BAT
W sobotę, 12 listopada Hala Sportowa Sokolnia stała się areną siatkarskich zmagań kobiet. Turniej odbywał się pod patronatem Starosty Powiatu Kościerskiego oraz Burmistrza Miasta Kościerzyna. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie i dostarczał sporo emocji zarówno samym zawodniczkom, jak i zgromadzonej w hali publiczności, która dopingowała drużynom.

wtorek, 15 listopada 2016 r., 11:36
Turniej Piłki Nożnej Halowej w Kiełpinie rocznika 2008
W niedzielę, 6 listopada na hali w Kiełpinie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2008 i młodszych przy współpracy Zespołu Szkół w Kiełpinie oraz Amatora Kiełpino. Był to inauguracyjny turniej z cyklu Kiełpino Cup, który odbywa się pod patronatem Burmistrza Gminy Kartuzy.

poniedziałek, 14 listopada 2016 r., 14:49
Stężyca. Ruszyły zapisy na Garmin Iron Triathlon 2017
Rozpoczęła się już rejestracja do cyklu Garmin Iron Triathlon 2017. Jedna z imprez w jego ramach odbędzie się 2 lipca w Stężycy. Zapisać się na zawody można za pośrednictwem internetu.

poniedziałek, 14 listopada 2016 r., 13:19
Nocny Maraton Szachowy  - Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Kartuz
Dziewięć godzin, 59 zawodników i 1200 rozegranych partii - tak w liczbach wyglądał nocny maraton szachistów, którzy mierzyli się w Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Kartuz.

poniedziałek, 14 listopada 2016 r., 11:09
Jakub Skierka w czołówce Grand Prix Pucharu Polski w Łodzi
Kartuska wizytówka polskiego pływania, czyli Jakub Skierka swoje ostatnie zawody może zaliczyć do udanych. Po okresie przerwy w treningach, spowodowanej chorobą, wraca do formy i podczas Pucharu Polski rozgrywanego tym razem w Łodzi dzielnie walczył z rywalami o najwyższe miejsca w konkurencjach.

niedziela, 13 listopada 2016 r., 19:39
Szymon Sajnok zwycięzcą w wieloboju kolarskim w Pucharze Świata
19-letni zawodnik Cartusii Kartuzy okazał się najlepszym w omnium, a więc wieloboju kolarskim, który rozegrany został w niedzielę podczas Pucharu Świata w holenderskim Apeldoorn. Szymon Sajnok w klasyfikacji końcowej wyprzedził o trzy punkty Hiszpana Alberta Torresa.

środa, 9 listopada 2016 r., 09:57
Somonino. Turniej Piłki Nożnej Halowej rocznika 2010 i młodsi za nami
W sobotę, 5 listopada na hali sportowej w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej dla drużyn juniorskich rocznika 2010 i młodszych przy współpracy Zespołu Szkół w Somoninie oraz GPRU w Sławkach. Był to drugi turniej w ramach cyklu SOMONINO CUP, który odbywa się pod patronatem Wójta Gminy Somonino.

wtorek, 8 listopada 2016 r., 12:25
Kartuzy. Jeden klub, który skupi wszystkie sekcje sportowe?
O programie współpracy kartuskiego samorządu z organizacjami pozarządowymi, projekcie sportowej części budżetu, utworzeniu Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz powołaniu jednego klubu, skupiającego wszystkie sekcje sportowe z gminy dyskutowano w poniedziałek w Urzędzie Miejskim w Kartuzach. Odbyło się tam drugie już spotkanie Kartuskiej Gminnej Rady Sportu.