sobota, 2 czerwca 2018 r., 13:40
Ostrzyce. Wędkarska rywalizacja z niespodziankami z okazji Dnia Dziecka
Rywalizacja w łowieniu ryb, ale przede wszystkim dobra zabawa, rodzinne spędzenie czasu na świeżym powietrzu, jak i edukacja w zakresie bezpieczeństwa nad wodą - to wszystko towarzyszyło sobotnim zawodom wędkarskim z okazji Dnia Dziecka w Ostrzycach. Nie lada atrakcję młodym wędkarzom sprawili też miejscowi strażacy, którzy nie tylko zaprezentowali sprzęt, jakim dysponują, ale również zabrali chętnych na przejażdżkę motorówką po jeziorze Ostrzyckim.

sobota, 2 czerwca 2018 r., 10:36
Pobiegnij w Biegu dla Par podczas Biegu Arasmusa
Już 16 września w Kiełpinie odbędzie się wielkie sportowe święto - kolejna edycja biegu Arasmusa. To jedna z największych imprez biegowych na Pomorzu. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszyć będzie niecodzienny wyścig - bieg dla par. Duety będą musiały pokonać określony dystans niosąc swoją piękniejszą połówkę na plecach. Chętni wciąż mogą się zapisywać.

piątek, 1 czerwca 2018 r., 09:53
Kartuscy kickboxerzy w zwycięskim składzie polskiej drużyny dwumeczu z Ukrainą
Nikodem Bigus i Adam Kryszewski zostali powołani przez trenera Patryka Zaborowskiego do ośmioosobowej reprezentacji Polski na międzypaństwowy dwumecz w kickboxingu z Ukrainą.

czwartek, 31 maja 2018 r., 22:36
Cztery medale kolarzy Cartusii na Torowych Mistrzostwach Polski
Zawodnicy sekcji kolarskiej GKS Cartusii Kartuzy odnotowali bardzo udane starty na Torowych Mistrzostwach Polski Młodzieżowców i Juniorów, które w dniach 19-21 maja odbyły się w Pruszkowie. Zdobyli cztery medale.

czwartek, 31 maja 2018 r., 22:07
Sukcesy kartuskich pływaków na zawodach Bałtyckich Nadziei Olimpijskich
Dziesięć medali, w tym dwa zdobyte w sztafecie przywieźli młodzi pływacy GKS Cartusii Kartuzy z zawodów "Bałtyckich Nadziei Olimpijskich", które 12 maja odbyły się na pływalni Gdańskiego Ośrodka Sportu.

czwartek, 31 maja 2018 r., 08:55
VIII Biegi Papieskie w Mściszewicach
Już po raz ósmy Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Mściszewice wspólnie z Zespołem Szkół w Mściszewicach im. Jana Pawła II zorganizowali Biegi Papieskie. Celem biegu jest uczczenie rocznicy urodzin i kanonizacji patrona szkoły Jana Pawła II oraz popularyzacja biegania wśród dzieci i młodzieży oraz większe zaangażowanie w uprawianie zajęć sportowych, włączenie dzieci, młodzieży oraz kolejny raz osób starszych. W biegach wzięło udział ponad 150 uczniów z 10 szkół.

środa, 30 maja 2018 r., 14:45
Sukcesy zawodniczek KS Dziesiątki i uroczysty finał Kartuskiej Ligi Strzeleckiej
Maj obfitował w sporo sukcesów zawodników KS Dziesiątki. W pierwszej połowie miesiąca czołowe zawodniczki klubu siostry Diana i Magda Malotka-Trzebiatowskie oraz Iza Frymark odnotowały bardzo udane starty w Pucharze Polski i Międzynarodowych Mistrzostwach Wybrzeża. Z kolei 23 maja nastąpiło zakończenie dziesiątej edycji Kartuskiej Ligi Strzeleckiej.

niedziela, 27 maja 2018 r., 10:48
Kolarska Duma Kaszub wystartowała
Ponad dwa tysiące kolarzy z różnych zakątków Pomorza i Polski pojawiło się na starcie tegorocznej edycji Kaszebe Runda 2018. Zamagać będą się na trzech trasach o dystansie 65 km, 125 km i 225 km. Po południu wszyscy spotkają się na kościerskim Rynku, gdzie czekać będą na nich medale, nagrody i liczne atrakcje.

czwartek, 24 maja 2018 r., 08:52
Zawodniczki KS Dziesiątki z sukcesami w Wojewódzkiej Szkolnej Lidze Strzeleckiej
W kwietniu w Starogardzie Gdańskim odbyły się zawody w ramach Wojewódzkiego Finału Szkolnej Ligi Strzeleckiej. Świetnie się na nich spisały zawodniczki KS Dziesiątki. Zdobyły medale indywidualnie oraz w klasyfikacji drużynowej.

poniedziałek, 21 maja 2018 r., 11:24
Mali Kaszubi pobiegli w Sierakowicach
Rekordowa liczba uczestników biegu dla najmłodszych i spore zainteresowanie w ramach cyklu "Małe Kaszuby Biegają". W niedzielne popołudnie po raz czwarty odbyła się Sierakowicka '15. Frekwencja w biegach dla dzieci i młodzieży była równie wysoka, jak w biegu głównym.