wtorek, 6 grudnia 2016 r., 11:32
Jedyneczka Kartuzy zwyciężyła w Mikołajkowym Turnieju Szargana
Za nami pierwsza edycja Turnieju Mikołajkowego Szargana. Złote medale powędrowały do zawodników Jedyneczki Kartuzy.

wtorek, 6 grudnia 2016 r., 10:25
Sukces Raduni Stężyca w Ogólnopolskim Turnieju Dzieci
Kolejnych powodów do satysfakcji dostarczyli swoim kibicom piłkarze Raduni Stężyca. Tym razem zawodnicy z rocznika 2008 wsparci trzema kolegami z rocznika 2007 triumfowali w I Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Dzieci Bursztyn Cup 2016, którym został rozegrany 3 grudnia w Jezierzycach pod Słupskiem.

wtorek, 6 grudnia 2016 r., 10:16
Za nami druga kolejka ligi siatkówki mężczyzn
W drugiej kolejce Kartuskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej Mężczyzn komplet punktów zdobywały zespoły z Bytowa, Klukowej Huty oraz Powersystemu.

poniedziałek, 5 grudnia 2016 r., 09:02
Mikołaj Krause na Mistrzostwach Europy w Kickboxingu
480 zawodników z 33 krajów wystartowało na Mistrzostwach Europy w Kickboxingu seniorów w greckim Lutracki. Wśród nich o medal walczył Mikołaj Krause z Kartuskiego Klubu Kickboxingu Rebelia. Na drodze po krążek mistrzostw stanął mu jednak zawodnik z Bułgarii.

sobota, 3 grudnia 2016 r., 22:27
VII Pomorska Gala Żeglarska - trzy nagrody dla Kartuz
UKŻ Lamelka klubem roku, Grzegorz Formela najlepszym trenerem, a gmina Kartuzy Przyjacielem Pomorskiego Żeglarstwa - tak dla przedstawicieli kartuskiego samorządu zakończyła się VIII Pomorska Gala Żeglarska. Impreza odbyła się w Kartuskim Centrum Kultury, a jej zwieńczeniem było wręczenie nagród najlepszym w dwunastu kategoriach.

czwartek, 1 grudnia 2016 r., 15:55
Młodzi piłkarze Raduni odnoszą kolejne sukcesy
Zawodnicy klubu Radunia Stężyca z roczników 2007/08 i 2003/04 odnieśli w miniony weekend kolejne zwycięstwa. Świetnie spisali się na dwóch turniejach, w których mierzyli się z zespołami z różnych zakątków Pomorza.

czwartek, 1 grudnia 2016 r., 15:32
Międzyszkolny turniej piłki wodnej pod patronatem Burmistrza Kartuz
W sobotę 26 listopada kartuska pływalnia gościła uczniów wszystkich 12 szkół podstawowych Gminy Kartuzy na międzyszkolnym turnieju piłki wodnej pod patronatem Burmistrza Kartuz. To już 2 edycja zawodów podsumowująca postępy uczniów uczestniczących w obligatoryjnych zajęciach nauki i doskonalenia pływania.

czwartek, 1 grudnia 2016 r., 15:23
Paulina Reiter z Wieżycy Stężyca wicemistrzynią Europy Wschodniej
Polska reprezentacja U-16 w siatkówce kobiet zajęła II miejsce podczas czempionatu EEVZA rozgrywanego w rosyjskiej Anapie. Polskie siatkarki w składzie z Pauliną Reiter wygrały cztery mecze z Estonią, Łotwą, Białorusią i Ukrainą ulegając tylko faworyzowanym Rosjankom.

środa, 30 listopada 2016 r., 11:24
Ruszyła Kartuska Halowa Liga Piłki Nożnej
Po raz XXVII na parkiet wybiegli zawodnicy biorący udział w rozgrywkach XXVII edycji Kartuskiej Halowej Lidze Piłki Nożnej. Jak przystało na kartuską ligę emocji nie zabrakło. Pierwszą bramkę w nowym sezonie zdobył Tomasz Synak grający w zespole Słońce Kartuzy, a jego debiutująca w KHLPN drużyna wygrała po zaciętym meczu z zespołem Gaz Rom 5-3.

środa, 30 listopada 2016 r., 10:53
Baśkarze podsumowali sezon rozgrywek
W niedzielę 27 listopada 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbył się dziesiąty etap rozgrywek XIII sezonu Turnieju Kaszubskiej Gry w "Baśkę" w Sulęczynie o puchar Wójta Gminy Sulęczyno Bernarda Grucza.