środa, 10 kwietnia 2019 r., 08:47
Zwycięstwo Rebelii podczas Mistrzostw Polski Low-kick w kickboxingu
W Nowym Targu odbyły się mistrzostwa Polski w kickboxingu low-kick. W zawodach uczestniczyła rekordowa liczba 278 zawodników z 78 klubów. Imponująco spisała się ekipa Patryka Zaborowskiego, przywożąc na Kaszuby aż sześć krążków. Po raz kolejny nie do pokonania okazał się Armin Wilczewski, który został Mistrzem Polski.

wtorek, 9 kwietnia 2019 r., 09:37
Zapaśnicy z powiatu kartuskiego z sukcesami na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Kolbudach
W Kolbudach odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej. W tej edycji igrzysk spotkali się reprezentanci z 37 szkół podstawowych. Z Powiatu Kartuskiego punkty zdobyło siedem szkół, których uczniowie biorą udział w zajęciach prowadzonych przez klub GKS Cartusia Kartuzy.

poniedziałek, 8 kwietnia 2019 r., 09:27
Wygrana szczypiornistów SPR GKS Żukowo z Jurandem Ciechanów ze zbiórką dla Błażeja
W niedzielne popołudnie piłkarze ręczni SPR GKS Żukowo na swoim parkiecie podejmowali zespół CKS Jurand Ciechanów. Po niezwykle emocjonującym pojedynku gospodarze wygrali 38:34. W trakcie meczu miała miejsce zbiórka pieniędzy na rzecz Błażeja zawodnika drużyny juniorskiej.

niedziela, 7 kwietnia 2019 r., 20:33
Kilkuset biegaczy rozpoczęło cykl Kaszuby Biegają w Somoninie
Około 600 osób rozpoczęło w niedzielne popołudnie tegoroczny cykl Kaszuby Biegają. Zawodnicy mierzyli się na trzech dystansach - 5-kilometrowym, 10-kilometrowych i w półmaratonie. Imprezie tradycyjnie towarzyszyły biegi dla najmłodszych.

piątek, 5 kwietnia 2019 r., 18:01
Najlepsi sportowcy wyróżnieni stypendiami starosty
Starosta kartuski Bogdan Łapa w tym roku nagrodził 48 wyróżniających się talentów sportowych. Podczas piątkowej gali wręczył najlepszym zawodnikom w powiecie stypendia sportowe.

piątek, 5 kwietnia 2019 r., 09:42
Vigo Tuchom zwycięzcą Somonino CUP 2009
W niedzielę 24 marca na hali sportowej w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2009 i młodszych. Był to dwudziesty piąty turniej z cyklu Somonino Cup. Zwycięstwo odniósł zespół Vigo Tuchom na drugim miejscu znalazła się drużyna GKS Przodkow, na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy MKS Lew Lębork.

środa, 3 kwietnia 2019 r., 09:38
Zwycięstwo Cartusii 1923 z Wietcisą Skarszewy
We wtorek piłkarze Cartusii 1923 Kartruzy na własnym boisku podejmowali Wietcisę Skarszewy. Grający w osłabieniu Kartuzianie pokonali rozpędzonych tej wiosny rywali ze Skarszew zasiadających na pozycji wicelidera tabeli 2:1 (0:0).

wtorek, 2 kwietnia 2019 r., 08:16
11 medali zawodników KS Dziesiątki na Pucharze Kaszub w strzelectwie sportowym
W miniony weekend odbyły się największe zawody strzeleckie w Kartuzach. Zawodnicy KS Dziesiątki triumfowali na turnieju zdobywając łącznie 11 medali. Puchar Kaszub w kategorii karabin zdobyła Magdalena Malotka Trzebiatowska oraz Damian Kroll w kategorii pistolet.

poniedziałek, 1 kwietnia 2019 r., 14:49
Brązowy medal Pucharu Polski dla  Matyldy Cybuli
Kolejny sukces na swoim koncie odnotowała Matylda Cybula. Podczas odbywającego się w Michałowicach Halowego Pucharu Polski w ujeżdżaniu zdobyła brązowy medal. W zawodach wystartowało łącznie 147 zawodników.

poniedziałek, 1 kwietnia 2019 r., 12:45
Kolejne medale Rebelii na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu we Włoszkowicach
W ubiegły weekend we Włoszakowicach nieopodal Leszna odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Light-Contact juniorów i seniorów, w których udział wzięło 406 zawodników z 70 klubów. Nikodem Bigus oraz Rafał Jaszczuk zdobyli dwa brązowe medale.