Reklama

Koń uwięziony w bagnie w Kiełpinie. Strażacy ruszyli na pomoc

Nietypowa, ale wymagająca akcja ratunkowa w Kiełpinie. W bagnistym terenie utknął koń, który nie był w stanie samodzielnie się wydostać. Na miejsce wezwano strażaków, którzy przeprowadzili skuteczną akcję ratunkową.

Do zdarzenia doszło w godzinach przedpołudniowych w Kiełpinie. O godzinie 10:37 służby otrzymały zgłoszenie o koniu uwięzionym w grząskim, bagnistym terenie. Zwierzę nie było w stanie samodzielnie wydostać się z pułapki, co stwarzało realne zagrożenie dla jego zdrowia i życia.

Na miejsce skierowano strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kartuzach oraz druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierżążnie. Ratownicy natychmiast przystąpili do działania, zabezpieczając teren i przygotowując akcję wyciągnięcia zwierzęcia.

Reklama

Ze względu na trudne warunki i grząski grunt, konieczne było użycie pasów transportowych. Strażacy ręcznie, krok po kroku, wydobywali konia z bagna, dbając jednocześnie o jego bezpieczeństwo.

Po uwolnieniu zwierzę zostało okryte kocami, co miało na celu ochronę przed wychłodzeniem. Następnie koń został przekazany właścicielce.

Akcja zakończyła się szczęśliwie, a szybka i profesjonalna reakcja służb pozwoliła uniknąć tragicznego finału. To kolejny przykład na to, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale także ratują życie — również to zwierzęce.

Reklama

fot. OSP Dzierżążno

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 06/05/2026 17:33
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Jawonnik - niezalogowany 2026-05-06 18:08:23

    Brawa do strażaków! To pokazuje jak trzeba uważać i zabezpieczyć takie miejsca odpowiednio,niestety kolejny raz to pokazuje że trzeba myśleć za naszych czworonożnych przyjaciół.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Krystyna B. - niezalogowany 2026-05-06 21:28:45

    Brawo OSP Dzierżążno, super że mamy tak wrażliwych Strażaków!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Krystyna B. - niezalogowany 2026-05-06 21:28:46

    Brawo OSP Dzierżążno, super że mamy tak wrażliwych Strażaków!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Kartuzy.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości