Do szpitala z obrażeniami ciała przetransportowano w piątek ośmioletniego chłopca, który został potrącony przez samochód w Sulminie.
Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 7.30 w Sulminie. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji oraz służby ratunkowe.
- Mundurowi wstępnie ustalili, że 8-letni mieszaniec powiatu kartuskiego, najprawdopodobniej nie upewnił się dostatecznie, co do możliwości przejścia przez drogę poza przejściem dla pieszych, w wyniku czego został potrącony przez hyundaia, którym podróżowała 42-letnia mieszkanka powiatu gdańskiego. Kierująca pojazdu trzeźwa - informuje sierż. Aldona Domaszk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.
Dziecko w wyniku odniesionych obrażeń przewieziono do szpitala.
- Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze! Przepisy drogowe dotyczą każdego uczestnika ruchu drogowego. Poranki są coraz chłodniejsze, deszczowe przez co widoczność jest coraz mniejsza. Pieszym polecamy zadbać o swoją widoczność i wyposażyć się w elementy odblaskowe - podkreśla rzeczniczka kartuskiej komendy.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. tel. 663152419
Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. tel. 663152419