W weekend odbył się testowy przejazd nowymi ścieżkami rowerowymi. Grupa 30 osób z burmistrzem Wojciechem Kankowskim na czele przejechała blisko 20 km. Wydarzenie zbiegło się z oficjalnym przekazaniem rowerów MEVO z pierwszej edycji.
Jak informuje żukowski magistrat, na początku burmistrz Wojciech Kankowski przekazał dyrektor szkoły w Miszewie Dorocie Richert trzy rowery MEVO. Łącznie gmina Żukowo pozyskała 60 takich jednośladów, które trafiają już do gminnych szkół.
- Nowe MEVO również trafią do gminy Żukowo. Na razie system jest w fazie testów. To jednak jeszcze nie wszystko, przy szkołach będą powstawać również mobilne miasteczka rowerowe. Takich obiektów powstanie łącznie dziewięć - zaznacza Urząd Gminy w Żukowie.
Po przekazaniu rowerów grupa wyruszyła w trasę Miszewo-Banino-Pępowo-Żukowo-Małkowo-Miszewo, by nie tylko przetestować nowe ścieżki rowerowe, ale też sprawdzić jak w „trasie” sprawdzają się wspomniane jednoślady. Poza burmistrzem w przejeździe uczestniczyli również m.in. Zastępca Burmistrza Tomasz Szymkowiak, Przewodniczący Rady Miejskiej Witold Szmidtke z radnymi: Marią Byczkowską i Pawłem Koreniem, Sołtys Małkowa Elżbieta Gruba, kierownicy trzech referatów UG Żukowo: Maria Domaros, Wiesław Pałka i Janusz Elas, urzędnicy oraz przedstawiciele grupy rowerowej Zakręć się w Żukowie z rodzinami. Po powrocie na wszystkich czekały pyszności przygotowane przez panie z KGW Miszewo i KGW Małkowo.
Wyjazd miał również na celu promowanie akcji Rowerowy Maj, w którą tak aktywnie włączają się najmłodsi mieszkańcy gminy Żukowo.
fot. i info. UG Żukowo
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze