Reklama

Ryszard Kasyna biskupem diecezji pelplińskiej

Ojciec Święty Benedykt XVI w sobotę rano mianował nowego biskupa diecezji pelplińskiej. Został nim dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej - ks. bp dr Ryszard Kasyna. Kapłan zastąpi zmarłego w kwietniu Bernarda Szlagę.

Od czasu utworzenia w 1992 roku diecezji pelplińskiej na jej czele stał ks. bp Jan Bernard Szlaga, który po 20 latach posługi zmarł 25 kwietnia, w wyniku długotrwałej choroby. Od tego czasu diecezją pelplińską zarządza, wybrany jej administratorem, biskup pomocniczy Wiesław Śmigiel.

W sobotę papież Benedykt XVI mianował nowego biskupa diecezji pelplińskiej. Został nim 55-letni ks. bp dr Ryszard Kasyna.

Nowy zwierzchnik diecezji jest doktorem prawa cywilnego i kanonicznego oraz jednym z kilku polskich adwokatów Roty Rzymskiej. Od siedmiu lat pełnił funkcję biskupa pomocniczego archidiecezji gdańskiej.

Duchowny urodził się 28 września 1957 r. w Nowym Stawie, w parafii św. Mateusza należącej do ówczesnej diecezji gdańskiej, ukończył Seminarium Duchowne w Gdańsku-Oliwie i od 24 stycznia 1982 roku pełni posługę kapłańską.

Obowiązki zwierzchnika diecezji nowy biskup przejmie ósmego grudnia, podczas uroczystości w Bazylice katedralnej p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie.

Justyna Marszk
info:www.diecezja-pelplin.pl
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kaz - niezalogowany 2012-10-29 21:18:18

    Był swietnym znawca biblii, miał bardzo mądre i jasne kazania, moim zdaniem jako homilista był swietny. Moze w niektórych sprawach nie miał wyczucia, moze dlatego, że na bieżąco prowadził wykłady dla dorosłych, może źle się czuł (chrował) i zabrakło mu cierpliwości. Nie kazdy jest Wałęsa, co to rodzi sie i od razu jest i żyje bez skazy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    LiLo - niezalogowany 2012-10-29 14:54:08

    @Kandi: Tak! Szczególnie jak wyprosił matkę z dzieckiem z mszy. Dziecko tak naprawdę - poza nim - nikomu nie przeszkadzało, bo w ramach solidarności wyszła cała rodzina, ja z dzieckiem i 3 inne matki. Co ciekawe z wywiadu wiem, że nie był to odosobniony przypadek, w innych parafiach też tak "zabłysł". To, że ktoś ma jakieś wykształcenie, tytuły itp.. nie czyni z niego "świętego"-inteligentnego.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kandalis - niezalogowany 2012-10-28 14:57:44

    @punktprzedszkolny.: A co Ci się nie podoba ? chcesz to wspieraj ciepłym serduszkiem kolejnego pasibrzucha. Będą się rozliczać z podatków tak jak ja , prowadzić jak się należy i stosować się do tego co sami nauczają to może pozyskają choćby krztę mojego szacunku.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Kartuzy.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości