Dla tysięcy uczniów w całej Polsce piątek był ostatnim dniem spotkania przed dwumiesięczną przerwą. Nie inaczej było w Szkole Podstawowej nr 5 im. Aleksandra Majkowskiego w Kartuzach, gdzie podczas uroczystego apelu podsumowano mijający rok szkolny. Po oficjalnej części uczniowie odebrali świadectwa i rozpoczęli wyczekiwane wakacje – czas odpoczynku, regeneracji oraz nabierania sił przed kolejnymi szkolnymi wyzwaniami.
W piątkowe przedpołudnie aula Szkoły Podstawowej nr 5 w Kartuzach wypełniła się uczniami, nauczycielami, rodzicami i pracownikami szkoły. Podczas uroczystego apelu podsumowano miesiące nauki, wspólnej pracy oraz sukcesów osiągniętych przez uczniów.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała dyrektor szkoły Kinga Seroczyńska, która zwróciła się przede wszystkim do uczniów, gratulując im wytrwałości i zaangażowania.
- Dzisiaj podsumowujemy waszą ciężką pracę z ostatnich dziesięciu miesięcy. Każdy z was każdego dnia wytrwale dążył do tego, aby za chwilę odebrać świadectwo. Wierzę, że dla każdego jest ono nagrodą za wysiłek i najlepsze starania, jakie włożył w naukę i rozwijanie swoich talentów. Gratuluję wam tych osiągnięć i dziękuję za waszą pracę - powiedziała dyrektor.Reklama
Podczas swojego wystąpienia dyrektor podziękowała również nauczycielom za codzienną pracę, zaangażowanie i troskę o uczniów, podkreślając, że ich rola wykracza daleko poza prowadzenie zajęć lekcyjnych.
- Dziękuję nauczycielom za profesjonalizm, zaangażowanie i codzienną obecność przy uczniach - zarówno w chwilach sukcesów, jak i wtedy, gdy trzeba wspólnie mierzyć się z trudnościami. To dzięki państwa pracy nasi uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności i czuć się w szkole bezpiecznie - podkreśliła.Reklama
Słowa wdzięczności skierowała także do rodziców, dziękując im za współpracę, wsparcie oraz zaangażowanie w życie szkoły.
Na zakończenie uroczystości dyrektor życzyła uczniom bezpiecznych i radosnych wakacji, zachęcając ich do aktywnego wypoczynku.
- Korzystajcie z pięknej pogody, spędzajcie jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, spotykajcie się z kolegami i odpocznijcie od ekranów telefonów. Życzę wam pięknych, bezpiecznych wakacji i już dziś zapraszam was z powrotem do szkoły za dwa miesiące - dodała Kinga Seroczyńska.Reklama
Po zakończeniu oficjalnego apelu uczniowie udali się do swoich klas, gdzie z rąk wychowawców odebrali świadectwa. Tym samym zakończył się rok szkolny 2025/2026, a rozpoczął długo wyczekiwany czas letniego wypoczynku, podczas którego dzieci i młodzież będą mogły zregenerować siły, rozwijać swoje pasje i wrócić we wrześniu do szkoły z nową energią.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze