Reklama

Droga Grzybno-Szarłata jeszcze w tym roku

Dobre wieści dla wszystkich osób korzystających z drogi łączącej Grzybno z Szarłatą. Powiatowi nie udało się co prawda zdobyć dofinansowania na to zadanie w ramach popularnych "schetynówek", ale inwestycja i tak zostanie zrealizowana. Przetarg ogłoszony ma zostać jeszcze w marcu, zaś zakończenie prac przewiduje się na listopad tego roku.

Wygląda na to, że po wielu latach oczekiwań uda się wreszcie dokończyć modernizację drogi pomiędzy Hopami, a Grzybnem, stanowiącej skrót łączący dwa odcinki drogi wojewódzkiej nr 224, z pominięciem Przodkowa.

Fragment biegnący na ternie gminy Przodkowo, tj. od wspomnianych Hop do Szarłaty pokryty został asfaltem już przed kilkoma laty. Pozostała część, znajdująca się już w granicach gminy Kartuzy wciąż czeka jednak na modernizację. Najpierw na przeszkodzie stawał brak środków, potem uwarunkowania środowiskowe. Nadzieję na asfalt na całym odcinku drogi dawał Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych. Wniosek powiatu w tej sprawie został dostatecznie wysoko oceniony i został rekomendowany do dofinansowania, ale po zmianie zasad przyznawania i wysokości wsparcia, wypadł poza listę. Mimo to, starostwo i tak zdecydowało się przystąpić do inwestycji.

- Gmina Kartuzy podtrzymała chęć wsparcia tego zadania wcześniej deklarowaną kwotą. Liczymy, że do połowy marca podparte zostanie to stosownymi uchwałami Rady Miasta i Rady Powiatu, tak byśmy jeszcze w marcu mogli ogłosić przetarg. Pełna dokumentacja jest gotowa - potwierdza Andrzej Puzdrowski, szef Zarządu Dróg Powiatowych w Kartuzach.

Przygotowania do rozpoczęcia prac ruszyć mają zresztą lada dzień. Trwa bowiem uzgadnianie szczegółów związanych z wycinką drzew. Znany jest już nawet wykonawca, który do końca marca przygotować ma grunt pod inwestycję. Do uregulowania pozostaje też kwestia wypłat odszkodowań za zajęte grunty, co dodatkowo podniesie nieco koszt zadania.

Jeśli nie wystąpią żadne utrudnienia, zgodnie z przyjętym harmonogramem roboty stricte drogowe ruszyć powinny w maju i zakończą się w listopadzie tego roku. Odbiór inwestycji zaplanowano zaś na połowę grudnia, co z kolei pozwoli rozliczyć zadanie w dwóch ratach, przy czym druga płatność przypadnie już na styczeń 2014 roku.

Bartek Gruba
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    chestero - niezalogowany 2013-02-20 20:20:42

    @johny2: to ile byś chciał ? :lol::lol::lol::lol:

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    johny2 - niezalogowany 2013-02-20 20:12:42

    moze ktos wreszcie zajaby sie rozmowami z właścicielami ziem zajetych pod budowe tej drogi? moze by tak jakieś odszkodowanie?(uczciwe...)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    GM - niezalogowany 2013-02-06 22:53:48

    jechaliście tam ostatnio? - TRAGEDIA

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Kartuzy.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości