Reklama

Dzierżążno. Szpital jednak bez nieprawidłowości

Taki przynajmniej wniosek wynika z kontroli, jaką zarządziła w placówce wicemarszałek województwa pomorskiego, Hanna Zych-Cisoń. Choć nie dopatrzono się rażących odstępstw od standardów funkcjonowania oddziału szpitalnego, co sygnalizowali bliscy niektórych z pacjentów, jest kilka zaleceń pokontrolnych, które mają poprawić jakość obsługi w szpitalu w Dzierżążnie.

Przypomnijmy, że zamieszanie wokół szpitala w Dzierżążnie (kolejne już w ciągu kilku ostatnich lat) było efektem informacji dotyczących skandalicznych warunków, w jakich przebywają pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Przede wszystkim chodziło o kwestie sanitarne oraz jakość posiłków.

Przeprowadzona na miejscu kontrola nie potwierdziła jednak tych zarzutów, w każdym razie nie w całości. Kontrolerzy zgodzili się jedynie z częścią oskarżeń. Jak wyjaśniała na antenie Radia Gdańsk Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego, przyznano, że posiłki faktycznie bywały częstokroć za małe i podawano je zimne, a w łazienkach brakowało środków czystości.

Dlatego też wydano zalecenia pokontrolne, które mają to zmienić. Wydawanie posiłków odbywać ma się pod nadzorem dietetyka, a placówka podlegać będzie stałej kontroli jakości. Uzupełnione o dozowniki na mydło i papier toaletowy mają też zostać szpitalne toalety. Dodatkowo zobowiązano dyrekcję szpitala do nawiązania współpracy z wolontariuszami, którzy mogliby pomóc w opiece nad osobami starszymi przebywającymi w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym.

Bartek Gruba
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Kartuzy.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości