Dobiegła końca rozbudowa Zespołu Szkół w Goręczynie. W poniedziałek oficjalnie przecięto symboliczną wstęgę na dobudowanym skrzydle, a już we wtorkowy poranek zajęcia zacznie w nim najmłodsza grupa podopiecznych miejscowej placówki. - Długo musieliśmy czekać na tę inwestycję, ale warto było - podsumował w czasie uroczystości wójt gminy Somonino, Marian Kryszewski.
O zakończeniu prac związanych z rozbudową Zespołu Szkół im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie informowaliśmy już w lutym. Dopiero teraz jednak obiekt oficjalnie otarto i poświęcono. Na zaproszenie dyrekcji placówki odpowiedzieli m.in. lokalni samorządowcy, parlamentarzyści, radni sejmiku wojewódzkiego czy dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół z regionu.
- Sytuacja z rozlokowaniem klas będzie na pewno o niebo lepsza - nie ma wątpliwości Elżbieta Korzeniewska, dyrektor szkoły. - Poprawi się także bezpieczeństwo naszych uczniów, gdyż w nowym skrzydle uczyć będą się dzieci z najmłodszych klas, tj. 0-IV - dodaje.
Na nowo wybudowane skrzydło składa się sześć sal lekcyjnych, biblioteki z czytelnią, także internetową, szatni, toalet, pokoju nauczycielskiego oraz pomieszczeń na zajęcia dodatkowe - logopedyczne i wyrównawcze. Inwestycja pochłonęła 1,4 mln złotych.
Jak zaznacza wójt gminy Somonino, Marian Kryszewski, niegdyś dyrektor placówki w Goręczynie, dobudowa nowego skrzydła w szkole to tylko jeden z elementów realizowanej przez samorząd reformy gminnej oświaty, obejmującej także kilka innych miejscowości.
- Wszystkim naszym uczniom chcemy zapewnić identyczne warunki nauczania, bez względu na to w której wsi mieszkają i do której szkoły uczęszczają. Równlegle od tej inwestycji trwały prace związane z wykończeniem górnej kondygnacji Gimnazjum w Somoninie. Oczekujemy obecnie także zakończenia prac projektowych budowy sali gimnastycznej wraz z łącznikiem w Egiertowie, a więc zadania, do którego chcielibyśmy przystąpić jeszcze w tym roku - stwierdził powitany w Goręczynie gromkimi brawami gospodarz Somonina.
Po uroczystym przecięciu wstęgi dokonano poświęcenia obiektu. Już od wtorku zajęcia zacznie tam najmłodsza grupa uczniów szkoły. Pozostałe sale uwzględnione zostaną w planie lekcji Zespołu Szkół w Goręczynie w najbliższym czasie.
Bartek Gruba
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze