Reklama

Goręczyno. Nowe skrzydło szkoły otwarte

Dobiegła końca rozbudowa Zespołu Szkół w Goręczynie. W poniedziałek oficjalnie przecięto symboliczną wstęgę na dobudowanym skrzydle, a już we wtorkowy poranek zajęcia zacznie w nim najmłodsza grupa podopiecznych miejscowej placówki. - Długo musieliśmy czekać na tę inwestycję, ale warto było - podsumował w czasie uroczystości wójt gminy Somonino, Marian Kryszewski.

O zakończeniu prac związanych z rozbudową Zespołu Szkół im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie informowaliśmy już w lutym. Dopiero teraz jednak obiekt oficjalnie otarto i poświęcono. Na zaproszenie dyrekcji placówki odpowiedzieli m.in. lokalni samorządowcy, parlamentarzyści, radni sejmiku wojewódzkiego czy dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół z regionu.

- Sytuacja z rozlokowaniem klas będzie na pewno o niebo lepsza - nie ma wątpliwości Elżbieta Korzeniewska, dyrektor szkoły. - Poprawi się także bezpieczeństwo naszych uczniów, gdyż w nowym skrzydle uczyć będą się dzieci z najmłodszych klas, tj. 0-IV - dodaje.

Na nowo wybudowane skrzydło składa się sześć sal lekcyjnych, biblioteki z czytelnią, także internetową, szatni, toalet, pokoju nauczycielskiego oraz pomieszczeń na zajęcia dodatkowe - logopedyczne i wyrównawcze. Inwestycja pochłonęła 1,4 mln złotych.

Jak zaznacza wójt gminy Somonino, Marian Kryszewski, niegdyś dyrektor placówki w Goręczynie, dobudowa nowego skrzydła w szkole to tylko jeden z elementów realizowanej przez samorząd reformy gminnej oświaty, obejmującej także kilka innych miejscowości.

- Wszystkim naszym uczniom chcemy zapewnić identyczne warunki nauczania, bez względu na to w której wsi mieszkają i do której szkoły uczęszczają. Równlegle od tej inwestycji trwały prace związane z wykończeniem górnej kondygnacji Gimnazjum w Somoninie. Oczekujemy obecnie także zakończenia prac projektowych budowy sali gimnastycznej wraz z łącznikiem w Egiertowie, a więc zadania, do którego chcielibyśmy przystąpić jeszcze w tym roku - stwierdził powitany w Goręczynie gromkimi brawami gospodarz Somonina.

Po uroczystym przecięciu wstęgi dokonano poświęcenia obiektu. Już od wtorku zajęcia zacznie tam najmłodsza grupa uczniów szkoły. Pozostałe sale uwzględnione zostaną w planie lekcji Zespołu Szkół w Goręczynie w najbliższym czasie.

Bartek Gruba
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Kartuzy.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości