Reklama

Pod każdą cyferką kryje się czyjaś tragedia...- nadkom. Zbigniew Korytnicki o służbie w drogówce

29/08/2022 11:11

„Mój syn zginął w wypadku samochodowym”, „ moja córka była ofiarą pijanego kierowcy”, „moja mama zmarła, bo inny kierowca jechał zbyt szybko”. Tak zaczyna się wiele rodzinnych tragedii, ale czy musi? W kolejnym odcinku podcastu „Rozmowy z blondynką ...ale o Policji” o pracy w wydziale ruchu drogowym opowiada nadkom. Zbigniew Korytnicki, wieloletni policjant drogówki i naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Gdańsku, a obecnie zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kartuzach.

Na polskich drogach, każdego dnia ginie średnio siedem osób, a każda śmierć to dramat żon, mężów, matek, ojców i dzieci…

- Jak w zderzeniu z takimi sytuacjami radzą sobie policjanci, którzy jako pierwsi docierają na miejsce wypadku? O tym i o własnych doświadczeniach z pracy policjanta ruchu drogowego rozmawiałam z nadkom. Zbigniewem Korytnickim. Osobą o niesamowitym głosie i charyzmie, a przede wszystkim, doświadczonym policjantem, specjalistą w swoim fachu. Z „drogówką” związany od 1996 roku, czyli od momentu wstąpienia do służby w Policji. Na stanowisku kierowniczym jako Zastępca i Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przepracował 13 lat. Od 2022 roku na stanowisku zastępcy komendanta w kartuskiej jednostce. Wielokrotnie w swojej pracy na tzw. ulicy spotykał się ze zdarzeniami tragicznymi, ze śmiercią - podkreśla autorka podcastu „Rozmowy z blondynką ...ale o Policji”.

Reklama

- W pracy przy wypadkach drogowych, policjanci mierzą się z sytuacjami, do których nie da się przygotować, z którymi nie da się oswoić. Często również mają okazję widzieć to czego inni nie zobaczą nigdy w swoim życiu z czym, nie pracując w Policji, nie będą mieli okazji się zetknąć. Nadkom. Zbigniew Korytnicki, jako jeden z przedstawicieli służb, m.in. w drugim odcinku serialu reporterskiego pt. „Ten płacz zostaje w głowie do końca życia”, opowiadał - w sposób chwytający za serce - czego doświadczył i nie zapomni do końca życia. W 3. odcinku podcastu również poruszyliśmy te kwestie. Zapraszam do jego odsłuchania i uzmysłowienia sobie tego, z czym na co dzień ma do czynienia policjant w „białej czapce” - dodaje.

Podcastu można wysłuchać na https://spotifyanchor-web.app.link/e/eRjgnjmJSsb.

Reklama

„Rozmowy z blondynką …ale o Policji” to nazwa audycji, proponowana sympatykom, policjantom, którzy są w służbie od lat, ale również, a może przede wszystkim osobom, które chciałyby wstąpić do formacji.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Kartuzy.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości