„Mój syn zginął w wypadku samochodowym”, „ moja córka była ofiarą pijanego kierowcy”, „moja mama zmarła, bo inny kierowca jechał zbyt szybko”. Tak zaczyna się wiele rodzinnych tragedii, ale czy musi? W kolejnym odcinku podcastu „Rozmowy z blondynką ...ale o Policji” o pracy w wydziale ruchu drogowym opowiada nadkom. Zbigniew Korytnicki, wieloletni policjant drogówki i naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Gdańsku, a obecnie zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kartuzach.
Na polskich drogach, każdego dnia ginie średnio siedem osób, a każda śmierć to dramat żon, mężów, matek, ojców i dzieci…
- Jak w zderzeniu z takimi sytuacjami radzą sobie policjanci, którzy jako pierwsi docierają na miejsce wypadku? O tym i o własnych doświadczeniach z pracy policjanta ruchu drogowego rozmawiałam z nadkom. Zbigniewem Korytnickim. Osobą o niesamowitym głosie i charyzmie, a przede wszystkim, doświadczonym policjantem, specjalistą w swoim fachu. Z „drogówką” związany od 1996 roku, czyli od momentu wstąpienia do służby w Policji. Na stanowisku kierowniczym jako Zastępca i Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przepracował 13 lat. Od 2022 roku na stanowisku zastępcy komendanta w kartuskiej jednostce. Wielokrotnie w swojej pracy na tzw. ulicy spotykał się ze zdarzeniami tragicznymi, ze śmiercią - podkreśla autorka podcastu „Rozmowy z blondynką ...ale o Policji”.
- W pracy przy wypadkach drogowych, policjanci mierzą się z sytuacjami, do których nie da się przygotować, z którymi nie da się oswoić. Często również mają okazję widzieć to czego inni nie zobaczą nigdy w swoim życiu z czym, nie pracując w Policji, nie będą mieli okazji się zetknąć. Nadkom. Zbigniew Korytnicki, jako jeden z przedstawicieli służb, m.in. w drugim odcinku serialu reporterskiego pt. „Ten płacz zostaje w głowie do końca życia”, opowiadał - w sposób chwytający za serce - czego doświadczył i nie zapomni do końca życia. W 3. odcinku podcastu również poruszyliśmy te kwestie. Zapraszam do jego odsłuchania i uzmysłowienia sobie tego, z czym na co dzień ma do czynienia policjant w „białej czapce” - dodaje.
Podcastu można wysłuchać na https://spotifyanchor-web.app.link/e/eRjgnjmJSsb.
„Rozmowy z blondynką …ale o Policji” to nazwa audycji, proponowana sympatykom, policjantom, którzy są w służbie od lat, ale również, a może przede wszystkim osobom, które chciałyby wstąpić do formacji.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze