Reklama

Przebudowa linii kolejowej i układu drogowego w Lesznie Kartuskim. Są nowe ustalenia

W poniedziałek w Lesznie Kartuskim odbyło się spotkanie robocze z udziałem inwestora, wykonawcy oraz przedstawicieli samorządu, dotyczące przebudowy układu kolejowego oraz reorganizacji skrzyżowania drogi wojewódzkiej z ul. Słoneczną. Rozmowy dotyczyły przede wszystkim poprawy bezpieczeństwa przejazdu, ochrony infrastruktury drogowej oraz korekt projektowych w kilku newralgicznych punktach inwestycji.

W Lesznie Kartuskim odbyło się spotkanie poświęcone planowanej przebudowie układu kolejowego oraz modernizacji skrzyżowania drogi wojewódzkiej z ul. Słoneczną. W rozmowach uczestniczyli przedstawiciele inwestora, wykonawcy robót - firma Budimex - a także samorządowcy i przedstawiciele lokalnych środowisk oraz mieszkańcy.

Głównym celem spotkania było wypracowanie rozwiązań, które pozwolą na bezpieczne funkcjonowanie ruchu drogowego, w szczególności przejazdu pojazdów ciężarowych, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka uszkodzeń infrastruktury, w tym oświetlenia oraz sygnalizacji.

Reklama

Jak podkreślała Dominika Biekisz-Olejnik - sołtys Kiełpina, rozmowy miały charakter praktyczny i koncentrowały się na konkretnych korektach projektowych:

- Podczas spotkania, z inicjatywy m.in. pana burmistrza oraz przy wsparciu wykonawcy i inwestora, wypracowano rozwiązania mające zapewnić bezpieczny przejazd samochodów ciężarowych oraz ochronę istniejącej infrastruktury. W trzech miejscach planowane są modyfikacje przebiegu przejazdu - złagodzenie łuków i niewielkie poszerzenia jezdni. Zostanie również przesunięta sygnalizacja świetlna, oświetlenie oraz skrzynka energetyczna - podkreśliła Dominika Biekisz-Olejnik

Reklama

Sołtys Kiełpina zwróciła również uwagę, że część zmian wynika z obserwacji już istniejących problemów terenowych, w tym zalegania wód opadowych w obrębie jezdni:

- Poruszono także kwestię odwodnienia, ponieważ wody opadowe w tym miejscu nie są właściwie odprowadzane. Planowane są korekty w systemie odwodnienia, tak aby wyeliminować problem zalegania wody na drodze gruntowej - dodała Dominika Biekisz-Olejnik

Jak wynika z ustaleń, w ciągu najbliższych dwóch-trzech tygodni projektant ma opracować zaktualizowaną dokumentację, uwzględniającą zgłoszone podczas spotkania sugestie. Dopiero na tej podstawie możliwe będzie przedstawienie ostatecznych rozwiązań technicznych i harmonogramu dalszych prac.

Reklama

Spotkanie miało również wymiar inicjatywny - zostało zorganizowane z udziałem burmistrza Kartuz Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego, na wniosek lokalnych przedsiębiorców oraz przedstawicieli firmy Czech-Trans, którzy wcześniej sygnalizowali potrzebę korekt w organizacji przejazdu. W inicjatywę zaangażowało się około 20 przedsiębiorców, postulujących wprowadzenie zmian poprawiających funkcjonalność i bezpieczeństwo układu komunikacyjnego.

Jak podkreślają uczestnicy, pierwotne modyfikacje wprowadzone w projekcie okazały się niewystarczające, dlatego konieczne było dalsze dopracowanie rozwiązań w trybie roboczym, z udziałem wszystkich stron inwestycji.

Reklama

Planowane zmiany obejmują trzy kluczowe punkty: korektę geometrii przejazdu, reorganizację infrastruktury technicznej oraz poprawę odwodnienia terenu. Celem inwestycji pozostaje zwiększenie bezpieczeństwa ruchu oraz dostosowanie układu drogowego do rzeczywistych warunków eksploatacyjnych i potrzeb lokalnych użytkowników.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Kartuzy.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości