Radosław Drywa nadal będzie pełnił funkcję prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Staniszewie, a Adrian Bladowski funkcję naczelnika jednostki. Tak jednogłośnie zdecydowali strażacy podczas niedzielnego spotkania sprawozdawczo-wyborczego. Przybyli na zebranie goście nie szczędzili zaś słów podziękowania w kierunku druhów za ich ofiarną i profesjonalną społeczną służbę na rzecz lokalnego społeczeństwo. Nie obyło się także bez odznaczeń zasłużonych ochotników.
Za nami kolejne spotkanie sprawozdawczo-wyborcze w jednostkach ochotniczych strażach pożarnych. W niedzielę przed wyborem władz na nową kadencję 2021-2026 stanęli druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Staniszewie. Spotkanie rozpoczęło się od podsumowania działalności jednostki w 2020 roku, czego dokonał naczelnik Adrian Bladowski.
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Staniszewie liczy 53 członków, w tym 46 członków zwyczajnych i siedmioro członków honorowych. Przy OSP działają też trzy młodzieżowe drużyny pożarnicze, w tym dwie chłopięce i jedna dziewczęca. W 2020 roku strażacy ze Staniszewa interweniowali 39 razy, w tym sześciokrotnie gasili pożary i aż 33 razy wyjeżdżali do miejscowych zagrożeń. Jeden raz interweniowali także poza terenem gminy Kartuzy.
Działalność tutejszych druhów nie skupiała się jedynie na akcjach ratowniczych, choć z uwagi na pandemię w minionym roku została znacząco ograniczona. Niemniej ochotnicy podnosili swoje kwalifikacje i umiejętności, dbali o sprzęt i remizę, pozyskiwali nowy sprzęt, jak i pomagali innym. W ubiegłym roku przekazali między innymi sprzęt dla jednostki straży pożarnej na Ukrainie, czy wzięli udział w chellengu dla Tosi.
Za ubiegłoroczną działalność zarząd otrzymał jednogłośne absolutorium. Na czele nowego zarządu ponownie stanął Radosław Drywa, naczelnikiem po raz kolejny został również Adrian Bladowski.
- Dziękuję za zaufanie, ale przede wszystkim chciałbym powiedzieć, że bez was nic bym nie zdziałał. Dlatego dziękuję wam, jak i panu burmistrzowi, na którego wsparcie zawsze możemy liczyć - zaznaczał prezes Radosław Drywa.
Niedzielne spotkanie było też okazją do odznaczenia zasłużonych druhów, podziękowania sponsorom i osobom wspierającym jednostkę, jak również do podziękowania strażakom za ich społeczną służbę na rzecz lokalnej społeczności.
- Chciałbym podziękować dotychczasowemu zarządowi za pięć lat współpracy. Gratuluję nowemu zarządowi i życzę realizacji zamierzonych planów. Dziękuję również także burmistrzowi za wspieranie naszych jednostek nie tylko finansowo. Podziękowania kieruję także dyrektorowi Biura Zarządu Wykonawczego Wojewódzkiego Oddziału ZOSP RP w Gdańsku, jak także wam drodzy druhowie za waszą społeczną służbę, że zawsze możemy na was liczyć - podkreślał Kazimierz Kalkowski, komendant gminny.
- Dziękuję wam za to, że mieszkańcy naszej gminy zawsze mogą na was liczyć. Życzę wam, abyście wracali cało z każdej akcji, bo nigdy nie wiecie, jaka sytuacja spotka was na miejscu zdarzenia. Myślę jednak, że ta ilość szkoleń, którą realizujemy i na które nie szczędzimy pieniędzy świadczą o tym, że zależy nam na waszym dobremu przeszkoleniu i przygotowaniu do akcji, abyście byli bezpieczni. Dziękuję za to, że nadal jesteście strażakami-ochotnikami, że nadal nie bierzecie pieniędzy do kieszeni. Jesteśmy z tego dumni, a wy udowadniacie, że bezinteresownie służycie drugiemu człowiekowi.
- Dziękuję za współpracę dotychczasowemu zarządowi. To, że nowy zarząd składa się w głównej mierze z tych samych druhów, świadczy tylko o tym, że wasza pięcioletnia praca została dobrze oceniona przez pozostałych członków jednostki. Gratuluję więc nowemu zarządowi, jednak trzeba zaznaczyć, że zarząd byłby niepotrzebny, gdyby nie wy, drodzy strażacy i wasza chęć do bezinteresownego pomagania potrzebującym. Dlatego dziękuję wam za waszą ofiarną służbę i za to, że społeczeństwo może liczyć na waszą pomoc, gdy jej potrzebuje - akcentował z kolei Edmund Kwidziński, prezes Zarządu Oddziału Gminnego i Powiatowego ZOSP RP w Kartuzach.
Lista odznaczonych strażaków:
Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali:
Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczony został:
Brązową Odznaką Zasłużony dla Pożarnictwa Województwa Pomorskiego odznaczony został:
Odznaką Strażak Wzorowy wyróżnieni zostali:
Skład Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Staniszewie na lata 2021-2026:
Komisja rewizyjna:
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Non stop te same twarze przy korycie...blady ...mało ci JESZCZE?
co oszuści prawda w oczy kole kasujecie posty bo wam wstyt mam więcej tego typu atrakcji o tym gościu napisze do gołyńskiego z kim on sie pokazuje na necie strażak od siedmiu boleści ha ha !!!!!
Cywil, w której ty jesteś klasie, pierwszej? Patrząc na ortografię najwyżej w drugiej, i to z samymi jedynkami w dzienniku.....
A Bieńkowska nie dostała odznaczenia tak jak w Mirachowie wstyd Staniszewo.
Ludzie chyba nie mają pojęcia jak dobrze funkcjonuje ta jednostka ile sprzętu doszło w czasie ostatnich 5 lat nie wspominając o fabrycznie nowym samochodzie,dodatkowo dużo strażaków zostało wysłanych na różnego rodzaju kursy i szkolenia. Kogoś chyba boli że jednostka tak dobrze funkcjonuje i stale się rozwija, polecam na przyszłość zastanowić się co za bzdury się wypisuje
Makurat się pcha do korytajak prosisk Gdzie tylko może
Non stop te same twarze przy korycie...blady ...mało ci JESZCZE?
co oszuści prawda w oczy kole kasujecie posty bo wam wstyt mam więcej tego typu atrakcji o tym gościu napisze do gołyńskiego z kim on sie pokazuje na necie strażak od siedmiu boleści ha ha !!!!!
Cywil, w której ty jesteś klasie, pierwszej? Patrząc na ortografię najwyżej w drugiej, i to z samymi jedynkami w dzienniku.....