Za nami kolejna Akcja Krwiodawstwa w Sierakowicach, która odbyła się pod hasłem "Podaruj mi życie, daj mi zdrowie" dla walczącej z rakiem Martyny Bigus z Paczewa. Dzięki bezinteresowności dawców wspólnie udało się zebrać ponad 17 litrów krwi.
Ponad 17 litrów krwi udało się pozyskać podczas akcji pobierania krwi, jaka odbyła się w sobotę, 1 października przy kościele parafii pw.św.Marcina w Sierakowicach.
- Słoneczna pogoda tego dnia od rana zachęcała do wyjścia z domu. Przy zaparkowanym przy kościele parafii pw.św.Marcina w Sierakowicach ambulansie gdańskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, pojawiło się blisko 60 osób gotowych do podzielenia się cząstką siebie. To m.in. wynik zachęty kierowanej do parafian przez ks. proboszcza Tadeusza Knuta, Do dyspozycji chętnych byli doświadczeni krwiodawcy, którzy wyjaśniali wszelkie kwestie związane z procedurą oddawania krwi, zachęcali do podzielenia się cząstką siebie z potrzebującymi, mówili także o powodach czasowej lub stałej (np. przebyta żółtaczka) dyskwalifikacji kandydatów na dawców - podkreśla Irena Gliszczyńska, współorganizatorka akcji.Reklama
Efektem tych wstępnych konsultacji było 48 osób zarejestrowanych do oddania krwi.
- Niestety przeprowadzone badania poziomu hemoglobiny katar,kaszel,zabiegi operacyjne oraz badanie lekarskie spowodowały, że ostatecznie bezcennym lekiem tego dnia mogło podzielić się 38 chętnych. Dzięki ich ofiarności pozyskano 17,100 ml krwi. Szczególnie cieszy fakt, że 3 osoby, uczyniły to po raz pierwszy w swoim życiu. Byli też tacy, którzy skorzystali z okazji i do oddania krwi wrócili po dłuższej przerwie - akcentuje Irena Gliszczyńska.
W wielu przypadkach osoby, które nie zostały zakwalifikowane podczas sobotniej akcji ze względu na zażyte w ostatnim czasie leki, drobne przeziębienie, zbyt niski poziom hemoglobiny, czy też nieprawidłowe ciśnienie krwi, deklarowały ponowienie próby w niedługim czasie 15 października 2022 r. w Kamienicy Królewskiej.
- Ksiądz proboszcz mimo wielu obowiązków potrafił jak zawsze wygospodarować jeszcze wolny czas dla krwiodawców, by przywitać się i zamienić z każdym kilka słów, by każdy czuł się potrzebny i zauważony. Na zakończenie na bohaterów akcji czekała przygotowana przez Stowarzyszenie Podaruj Siebie Innym 224 stronnicowa książka '' Credo Taka Jest Moja Wiara”. Ku wielkiemu zdziwieniu, wielu krwiodawców zaczęło już na miejscu czytać książkę i dzielić się swoją wiarą.z innymi - zaznacza Irena Gliszczyńska, współorganizatorka akcji.
- Składamy najszczersze podziękowania i wyrazy szacunku wszystkim tym, którzy odpowiedzieli na nasz apel i stawili się w celu oddania krwi na rzecz ciężko chorej Martyny Bigus. Państwa udział w akcji wzmacnia wiarę w ludzi, pokazuje, że w codziennej bieganinie nie pozostajemy obojętni na potrzeby i cierpienia innych - podsumowuje.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze