Od czwartku mieszkańcy gminy Sierakowice będą mieli do dyspozycji kolejny dyskont. Przy wjeździe do Sierakowic powstał bowiem Lidl. - Przez 12 lat udawało mi się nie dopuścić do powstania na terenie gminy dużego dyskontu. Niestety zmieniło się prawo i samorząd w tym zakresie nie miał już wiele do powiedzenia. Taka była też wola mieszkańców. Chcą mieć wybór, więc teraz go mają. Trudno - podkreśla wójt gminy Sierakowice Tadeusz Kobiela.
Przez długi czas gmina Sierakowice znana była w Polsce jako jeden z ostatnich, bezdyskontowych samorządów.
- U nas nie było, nie ma i tak długo jak samorząd i większość mieszkańców będą w tym zgodni - nie będzie żadnych lidlów, biedronek czy innych drapieżnych dyskontów. Nie ma mowy o tym, by się u nas rozpanoszyły - mówił w 2015 roku wójt gminy Sierakowice Tadeusz Kobiela.
Rok później jednak w Sierakowicach nastąpiło otwarcie pierwszego dyskontu Biedronki.
- Trudno czuć się przegranym skoro ma się przeciwko sobie zarówno duży międzynarodowy koncern, który stoi za siecią Biedronka, jak i starostwo powiatowe w Kartuzach. O ile zazwyczaj urzędnicy starostwa, szczególnie wydziału budownictwa, są aż do przesady skrupulatni i wnikliwie badający każde pismo i sprawę mającą zakończyć się decyzją, to w tym przypadku takiej wnikliwości zabrakło. Bagatelizowali nasze wnioski dotyczące uznania nas stronę, jak i wstrzymania wykonania decyzji do czasu wyjaśnienia sprawy. Widać było jakąś dziwną przychylność z ich strony względem pomysłu budowy Biedronki - przyznawał wówczas wójt gminy Sierakowice.
Otwarcie pierwszego dużego marketu poskutkowało powstaniem kolejnym. Parę lat później w Sierakowicach wybudowano drugą Biedronkę. Od czwartku mieszkańcy będą mieli także do dyspozycji Lidla.
- Przez 12 lat udawało mi się nie dopuścić do powstania na terenie gminy dużego dyskontu. Niestety zmieniło się prawo i samorząd w tym zakresie nie miał już wiele do powiedzenia. Taka była też wola mieszkańców. Chcą mieć wybór, więc teraz go mają. Trudno - podkreśla wójt gminy Sierakowice Tadeusz Kobiela.
Otwarcie Lidla w Sierakowicach nastąpi w czwartek, 4 listopada o godzinie 6. Nowy sklep sieci Lidl Polska w Sierakowicach, pod adresem Sierakowice 216, ma powierzchnię sali sprzedaży wynoszącą ok. 1070 mkw. W obiekcie zostało zatrudnionych 19 osób. Placówka będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 6:00 do 22.00, a w niedziele od 9:00 do 19:00. Zmotoryzowani klienci będą mogli korzystać z około 127 miejsc parkingowych. W dniu otwarcia na klientów czekać będzie aromatyczna kawa serwowana przez baristę.
- Każdy kolejny sklep Lidl to dla nas ogromny sukces. Cieszymy się, że możemy zaproponować mieszkańcom szeroką ofertę naszych produktów. Jednocześnie, by ułatwić planowanie codziennych zakupów rozwijamy aplikację Lidl Plus ułatwiającą zarządzanie domowym budżetem, oferującą liczne promocje i rabaty, dostęp do gazetek produktowych oraz wydłużoną możliwość zwrotów przy zakupie artykułów przemysłowych. Korzystając z aplikacji, klienci mają również możliwość dokonywania wygodnej płatności mobilnej za sprawą Lidl Pay – zaznacza Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR, Lidl Polska.
Biedronka i Lidl to jednak nie jedyne markety, którym udało się wejść na sierakowicki rynek. Niedługo przy ulicy Piwnej nastąpi także otwarcie marketu budowlanego Mrówka.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
w gminie Chmielno niema żadnego większego dyskontu, a nie obwiesza się z tym jak wcześniej gmina Sierakowice.
..tu chodzi o takie gminy , w ktorych ktos chce otwierac discounty , a nie takie gdzie psy d..ami szczekaja
Porównujesz wioskę Chmielno do Sierakowic? Mało kto wie, gdzie Chmielno leży.
I bardzo dobrze, że nie ma. Chmielno ma wczasowiczów i tak niech zostanie.
to wojt Kobiela przegral Ci mali sklepikarze ktorych jest najwiecej nie beda placic podatkow do Gminy bo spadna im obroty lub beda musieli zlikwidowac swoje sklepy Lidl i Biedronka nie beda placic podatkow do gminy moze jedynie podatek od gruntow na ktorym maja dyskonty Ogolnie gmina zubozeje a wojt straci w wyborach stanowisko
jakie podatki płacą lokalne sklepy, których nie płaci lidl?
jakie podatki do gminy płaci lokalny sklep jakiego nie zapłaci Lidl czy Biedronka?
Podatek PIT, a dokładniej 38% trafia do gmin, więc 38% podatku od dochodu lokalnych sprzedawców, którzy są mieszkańcami gminy.
czas zmienic tego niereformalnego betona na mlodszy model przy nastepnych wyborach...
Oby nie pisowca
co za durnie! Teraz jakość produktów spadnie do niespotykanych wartości, zaczną się choroby i nagłe wycofywanie produktów skażonych jakimiś tlenkami itp Np w Lidlu raz już wycofano herbaty Lord Nelson, bo były skażone, niektóre produkty będą tanie, ale za jaką cenę, za cenę twojego zdrowia
Głupszej wypowiedzi nie czytałem foliarzu....
Tak zabija się polskość, polską przedsiębiorczość, przedsiębiorczych Polaków i i polską suwerenność gospodarczą. Tylko skończeni durnie cieszyć się będą, że w tym lidlu kupią czekoladę o zawartości 64 proc. kakao za 3,80 zł, podczas gdy taka sama czekolada tylko z zawartością kakao 82 proc. kosztuje na rynku niemieckim 2,60 zł. I tak jest ze wszystkim. A najgorsze jest to obrzydliwe mrożone pieczywo które podgrzewają na miejscu. Niemcy kierują na wschód towary gorszej jakości za zawyżoną cenę, ponieważ twierdzą, że klient w Polsce czy Słowacji jest mniej wymagający. Teraz pożyteczni idioci i inni zdrajcy będą mieli "wybór".
Przecież lidl bierze większość produktów z p0lski, więc p0laki robaki same sobie szkodzą, a nie mityczne Hansy. xD
Masz rację ale co zrobisz, Polak to sprzedawczyk ,swojego utopi cudzemu da i tak jest we wszystkim A potem jak traci suwerenność to szczebelki w dłoń i chyba w tym kierunku idziemy szkoda
"zaznacza Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR, Lidl Polska" - co nie było polskiego odpowiednika typu -lożka, to nazwali ją po angielsku?? HHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAA
a co z wyjazdem z tego Lidla Juz teraz szosa z Kamienicy zeby sie dostac przy wiadukcie w strone Sierakowic jest utrudniona co bedzie po otwarciu Lidla jeden wielki korek na tym skrzyzowaniu
Ponoć mają tam być w przyszłości światła
Potężni kaszubi zaorani przez mocarną niemiecką firmę. XD Dobrze wam tak, niech upadają biedasklepiki w gminie z najmniejszym poziomem szczepień.
To prawda.
Po tym co się dzieje przed każdymi świętami, np. ostatnio w piatek i sobotę w biedronkach to można stwierdzić że jeszcze kilka by się przydało. W obecnych pełno ludzi i ciągle kolejki.
DINO , gdzieś w okolicy stadionu na Piekło . Tam nic nie ma .
A są jakieś nagrody dla pierwszego klienta?
Ta cała gmina Sierakowice to jedna wielka porażka w zarządzie siedzą wszyscy emeryci i czekają na darmowy pieniądz a w zamian nic nie robią
Tak napewno są produkty Polskie ale spójrzcie na kod produktu należą do innego Państwa ,w Biedronce to samo kraj pochodzenia Polska a kod produktu innego Państwa nasz Polski zaczyna się na 590 i to jest Polski produkt.
będzie bydło gnało na spęd niemieckiego śmietnika
Dla pierwszego klienta będzie samochód,dla drugiego telewizor 50 cali,trzeci mikrofalówka,następnie garnki z górnej półki,....a na koniec coś dla żurków przeterminowane bełty, także dla każdego coś dobrego
Do powstanie pierwszej biedronki skutecznie lobbowała ówczesna Pani starosta Janina K. a drugą biedronkę i Lidla stawia Elwoz i to ich wola przesądziła o powstaniu tych dyskontów, wcześniejszych którzy próbowali wójt skutecznie odstraszał, i to dzięki nim ludzie mają większy wybór i możliwość robienia tańszych zakupów.
śmieci nawet świnia nie zje ,a głupi polak gówno w pie...li z unijnego śmietnika.....
Tylko niszczą którego malego handlarza?? Ribenę?
Ale nikt nie wie że współwłaścicielem budynku Lidla jest nasz kochany Wójt
I znow sklepy dostaną po dupce. Ja tam biore kasę w gotówce z biedry. Lidl tez daje. Znają mnie ludzie w sieakowicach.. nagrywam kazdy dzien relacje. Pomykam z 2% passarrattim i jest ok. Pozdrawiam moich oglądających. F.K. To jutro też pomykam ????????
My z Halina od wczoraj stoim pod dwirzami, narazie jeszcze zamkłe a jest 5.40. Ale jestem trzeci, jak odemkną dam znać
Jusz jestemy 6 w kolejce 2dziadków na wózkach i babka o kulach się wbili przed nas, jest 5.57
Byli, nic niekupili, nie po naszemu, wszystko niemieckie. A teraz jedziem na rychtych zakupy do starej maszyny. Pozdrawiamy wacy i halyna
Wola mieszkańców czy wola Wożniaka z Szklanej, Wójcik ty Tuskowy pachołku, zrobiliście z trójką św. W+BB+P z Sierakowic swój folwark do robienia giszeftów? Tę biedronka lidle i mrówki to uśtawka od lat zaplanowana? Byłeś Tuskowym kłamcą i jesteś Judaszem Tuskowym, mam nadzieję że mieszkańcy gm. Sierakowice dla takiego dwulicowego obłudnika zarezerwują ci miejsce obok Cebuli w Gowidlino? Miałeś chamię złoty róg został ci się info sznur!!! DONALD TUSK I ANGELA MERKEL już mają dla Ciebie i Kazik order Korada Adenałera Tfffffu Foldojcze!!!! Pozdrowienia dla Szymusia od placu zabaw kolejna uśtawka, bo jeszcze sporo giszeftów jest do zrobienia w Sierakowcach Szymon na Wójta!!!!!
A ty co masz dobra amiane i wszechobecna drożyznę i inflację największą od lat pachołku żoliboża
stoje w korku nie moge dojechac do Lidla Zrobie zakupy w Starej Maszynie
Teraz jeszcze Castorama i wszystko pod ręką
@ Klient tobie potrzebne jeszcze wariatkowo
Domyślam się, że chodzi o rok 2021, ale pisząc "w czwartek, 4 listopada o godzinie 6" piszcie też rok, bo nawet nie ma daty powstania artykułu i z późniejszej perspektywy czasu może być ciężko ocenić rzeczywistą datę.
w gminie Chmielno niema żadnego większego dyskontu, a nie obwiesza się z tym jak wcześniej gmina Sierakowice.
..tu chodzi o takie gminy , w ktorych ktos chce otwierac discounty , a nie takie gdzie psy d..ami szczekaja
Porównujesz wioskę Chmielno do Sierakowic? Mało kto wie, gdzie Chmielno leży.