:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 4°C
powietrze B. dobre

Edukacja po stężycku - sprawdziany wedle wskazań wójta?

Wieści z samorządów, Edukacja stężycku sprawdziany wedle wskazań wójta - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 03/12/2019 13:46
Ania Lehmann

Szykuje się reforma w szkolnictwie w gminie Stężyca. Chcąc podnieść wyniki stężyckich uczniów podczas egzaminów, wójt oczekuje od nauczycieli nowego podejścia do nauczania. Według Tomasza Brzoskowskiego, nauczyciele mają głównie wymagać od uczniów w zakresie przedmiotów, z których zdają egzaminy. - Pracujemy nad tym, aby wyniki naszych uczniów były coraz lepsze. Może będzie trzeba nawet powiedzieć, ile ma być klasówek z danego przedmiotu - akcentował włodarz Stężycy.

Na środę zaplanowano spotkanie wójta z dyrektorami stężyckich szkół. Grono pedagogiczne musi sprostać niemałemu zadaniu, które postawił przed nimi włodarz Stężycy. Wymaga on bowiem zreformowania nauczania uczniów, którzy mają osiągać coraz lepsze wyniki w egzaminach kończących edukację w gminnych placówkach.

- Dyrektorzy szkół zostali zobligowani do przygotowania konspektu dotyczącego efektywności poprawienia wyników w nauczaniu. Ma polegać to na tym, aby kłaść nacisk na główne przedmioty, a więc matematykę, język polski i angielski. Z kolei przedmiotami, z których nie ma egzaminów, nie absorbować uczniów. Z tych przedmiotów na przykład mogłaby być jedna kartkówka i klasówka w ciągu półrocza. Nauczyciele mają skoncentrować się na  głównych przedmiotach, z których są egzaminy. Absorbuje się uczniów dwudziestoma kartkówkami w ciągu tygodnia, a potem jak przychodzi do wyników z egzaminów, to są one różne - podkreśla wójt Tomasz Brzoskowski.

- Jutro (środa - przyp. red.) wszyscy dyrektorzy będą przedstawiać, jaki mają pomysł na dobrą edukację w naszych szkołach. Pracujemy nad tym, aby wyniki naszych uczniów były coraz lepsze. Może będzie trzeba nawet powiedzieć, ile ma być klasówek z danego przedmiotu. Z tych przedmiotów, z których będzie mniej sprawdzianów, nauczyciele mają skupić się na przekazywaniu wiedzy na lekcjach. Nauczyciele mają uczyć na lekcjach. Jeśli będzie taka potrzeba to tak długo powtarzać dany temat, aż uczniowie zrozumieją. Nawet po 20 razy, a nie powiedzieć, rzucić wszystko i kazać się uczyć w domu. Nacisk ma być na przedmioty poddawane egzaminom. Wszystko dla dobra dla dzieci - dodawał.

Jak akcentował włodarz Stężycy, jest to autorski pomysł stężyckiego samorządu.

- Myślę, że ze wszystkim można sobie poradzić, bo nie wiem w czym nasze dzieci różnią się od tych z innych gmin - podsumował wójt Tomasz Brzoskowski

Czy dyrektorzy szkół sprostają oczekiwaniom wójta?

 

 

Edukacja po stężycku - sprawdziany wedle wskazań wójta? komentarze opinie

 • gość 2019-12-03 14:39:27

  Niestety moim zdaniem pomysl nie trafiony dzieci w szkolach srednich nie beda sobie radzily z innymi przedmiotami chemia biologia fizyka itp. Sa programy nauczania prosze sie ich trzymac a nie odkrywać ameryki

 • Mieszkaniec steżycy - niezalogowany 2019-12-03 15:39:50

  Jest pan śmieszny może zamiast absurdalnych kolejnych pomysłów może skupić się na bieżących problemach nie dawno wymyślił pan sobie liceum i czyim kosztem właśnie uczniów podstawówki zamiast klasy 20 osobowych są teraz 30, dzieci zamiast przebywać w klasach do tego przystosowanych siedzą w salkach katechetycznych bo trzeba było gdzieś ulokować uczniów z liceum. Wtedy pan wójt nie myślał o dzieciach z podstawówki byle pokazać że jak sobie coś wymyślę to tak będzie. Może niech się pan zajmie tym na czym się zna a szkole zostawi w spokoju i tak już dużo pan namieszał

 • Gość - niezalogowany 2019-12-03 16:22:18

  Nie wierzę! Jak możemy wychować myślącego, młodego człowieka o szerokich horyzontach, ograniczając jego edukację do trzech przedmiotów? Brak słów komentarza! To żałosne! A wydawałoby się, że czasy, kiedy narzucano nam treści nauczania z góry, już mamy za sobą... Brak słów!

 • Gość - niezalogowany 2019-12-03 16:31:45

  A ten śmieszny peowski oszołom jakie ma wykształcenie? Zawodówkę dał radę ukończyć,? Wątpię.... Dlaczego gdy rządziła jego peowska sitwa to wszystko było ok a gdy rządzi PiS to wszystko jest źle? Śmieszny oszołom wypowiada wojnę magistrom,? Pękam ze śmiechu gdy widzę tego pajaca, od jutra pewnie będzie ustalał z czyjego IP są pisane komentarze, to człowiek mściwy !!!!

 • Ratujmy dzieci - niezalogowany 2019-12-03 18:15:19

  Dużo lekcji przepada...
  Przeludnione klasy...
  Brak należytej kontroli poziomu edukacji przez kuratorium i organy niezalezne zewnetrzne...
  Jest tylko ściganie uczniów... którzy muszą wiedzę zdobywać na korepetycjach!
  Szkołą już od dawna nie uczy.
  Rządzący chcą aby edukacja kończyła się po osiągnięciu wieku 18 lat

 • Gość - niezalogowany 2019-12-03 18:37:21

  Niestety, ale to wina raczej MEN!!!!! Dla nauczyciela niestety teraz jest ważny program który musi zrealizować niż dziecko!! Nie wszystkie dzieci są geniuszami i po jednej lekcji nie każde dziecko wszystko zapamięta, a nauczyciele zamiast zrobić 1 czy 2 lekcje więcej z jakiegoś tematu żeby wytłumaczyć to spychają to na rodziców i zadają coraz to więcej zadań domowych. Szkoła jest żeby nauczyć a nie informować !!! Jak jakiś uczeń coś osiągnie ( konkursy itp.) to zasługa nauczyciela, a jak uczniowi nie idzie to wina rodzica!!!

 • gość 2019-12-03 18:46:00

  nauczyciele zamiast zrobić 1 czy 2 lekcje więcej z jakiegoś tematu żeby wytłumaczyć to spychają to na rodziców i zadają coraz to więcej zadań domowych. Szkoła jest żeby nauczyć a nie informować !!! Jak jakiś uczeń coś osiągnie ( konkursy itp.) to zasługa nauczyciela, a jak uczniowi nie idzie to wina rodzica!!!- zgadzam się z tym w 100%.

 • gość 2019-12-03 18:46:30

  nauczyciele zamiast zrobić 1 czy 2 lekcje więcej z jakiegoś tematu żeby wytłumaczyć to spychają to na rodziców i zadają coraz to więcej zadań domowych. Szkoła jest żeby nauczyć a nie informować !!! Jak jakiś uczeń coś osiągnie ( konkursy itp.) to zasługa nauczyciela, a jak uczniowi nie idzie to wina rodzica!!!- zgadzam się z tym w 100%.

 • Stężyca - niezalogowany 2019-12-03 20:50:20

  Czy Pan wójt słyszy co mówi? Najlepiej zarzucić wszystko na dzieci i ich rodziców, no tak bo łatwiej a wina tkwi tylko i wyłącznie w nauczycielach uczących w Zkiw Stężyca. Zamiast wytłumaczyć dzieciom to najlepiej zadac im to do domu. Moje dziecko teraz w 1 klasie technikum jest zagrożone bo nie miało rzeczy które powinno umiec będąc w Stężycy!

 • Ja - niezalogowany 2019-12-03 21:58:26

  Tego jeszcze nie grali żeby wójt gminy mówił że nie trzeba się uczyć... to może niech facet zwolni nauczycieli innych niż przedmioty egzaminacyjne, wszak to super oszczędnosci... żenada na całej linii... Syn zaczął w tym roku LO, radzi sobie bardzo dobrze, a zupełnie sobie tego nie wyobrażam gdyby nauczyciele olali przedmioty poza egzaminacyjnymi...

 • Aga - niezalogowany 2019-12-04 10:10:41

  Uważam że to bardzo dobry pomysł. Nauczyciele zazwyczaj nie interesują się wynikami swoich uczniów i zadają mnóstwo prac domowych zamiast wytłumaczyć wszystko na lekcji.

 • A - niezalogowany 2019-12-04 10:52:18

  Proponuję osobom, które uważają, że nauczyciele mają pracę lekką, łatwą i przyjemną , żeby zapoznali się z ilością materiału jaki nauczyciele mają przekazać uczniom. Tego jest tyle że nie ma czasu na wielkie tłumaczenia, zażalenia do MEN i pani super minister edukacji która się ulotniła do Brukseli

 • *** - niezalogowany 2019-12-04 12:22:05

  nie jestem mieszkańcem gminy stężyca, uważam jednak że pomysł jest bardzo dobry, każdy z nas wie ile musi siedzieć z dziećmi w domu przy lekcjach ... i co podoba wam się to?? nie sądzę... więc nacisk aby materiał był przerobiony w szkole ze zrozumieniem, nie po łepkach a resztę doucz się w domu (to nie studia), ja jestem ZA takimi innowacyjnymi pomysłami. Szkoła ma uczyć, NIE podawać źródła wiedzy,

 • Do tego wyżej - niezalogowany 2019-12-04 14:23:50

  Widzę że jesteś niezłym kretynem, hahaha

 • A - niezalogowany 2019-12-04 17:10:12

  Proponuję osobom, które uważają, że nauczyciele mają pracę lekką, łatwą i przyjemną , żeby zapoznali się z ilością materiału jaki nauczyciele mają przekazać uczniom. Tego jest tyle że nie ma czasu na wielkie tłumaczenia, zażalenia do MEN i pani super minister edukacji która się ulotniła do Brukseli

 • Rodzic - niezalogowany 2019-12-05 08:53:37

  Panie wójcie, pisanie sprawdzianu raz na pół roku to dopiero obciążenie i stres dla ucznia...

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Mercedes A-klasa 2002 rok

Witam! Mam do zaoferowania Mercedesa A klase W168 z półautomatyczną skrzynią biegów. Samochód w dobrym stanie mimo swojego wieku (delikatne rdzawki..


OBSŁUGA KLIENTA W PLACÓWCE

Pracuj jako Doradca Klienta w placówce partnerskiej Alior Banku w KARTUZACH. Czym będziesz się zajmował? : • Zadbasz o Klientów oferując im..


Instalator Systemów

Zatrudnię osobę na stanowisko montera instalacji nisko prądowych wymienionych w tytule ogłoszenia. Wymagania: -obsługa elektronarzędzi -znajomość..


Skup Aut za GotÓwkę

Kupimy każdy samochód osobowy i dostawczy rocznik 1960-2019 . - gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy..


ZATRUDNIĘ KOSMETYCZKĘ

Zatrudnię kosmetyczkę Kartuzy praca dwu zmianowa, najlepiej na Swojej działalności. Osoby zainteresowane proszę o telefon 794622751.


Elektryk Turbin Wiatrowych

Robur Baltic Sp. z o.o. od ponad dziesięciu lat świadczy usługi techniczne dla sektora energetyki wiatrowej. W całej Europie oddaliśmy do użytku..


Jodła klaukaska/Świerk

Witam w sprzedaży oferujemy Państwu -Jodłę kaukaską w 3 gatunkach i przeróżnych wysokościach -150-180-cm -180-220-cm -220-250-cm W naszej ofercie..


Zaginął pies Jag Terier Rąb

Witam wczoraj koło godziny 13.00 zaginął mi pies w miescowosci Trzy rzeki -Rąb kreci sie gdzies po wioskach... jesli ktos go widział to bsrdzo..


Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Oddam

Oddam wyciskarkę do cytrusów , za ptasie mleczko. Odbiór Kartuzy.


Poszukuję do pracy szlifierzy,

Zatrudnię na umowę o pracę ślusarzy, szlifierzy, montażystę balustrad, ludzi do produkcji w stali nierdzewnej, możliwość przyuczenia do zawodu,..


obsługa klienta bankowego

Pracuj jako Doradca Klienta w placówce partnerskiej Alior Banku w ŻUKOWIE. Czym będziesz się zajmował? : • Zadbasz o Klientów oferując im szeroką..


FIRMA BUDOWLANA ZATRUDNI

FIRMA BUDOWLANA ZATRUDNI MURARZY-CIEŚLI STAWKA GODZ. 19ZŁ+PREMIA. PŁATNOŚĆ DWA RAZY W MIESIĄCU.


Poszukuje pracy

Poszukuję pracy jako kierowca kat b, operator koparko ładowarki, stróż, magazynier lub podobnej. Mam 40lat Sierakowice i ok


Zatrudnię przedstawiciela

Experts to nie tylko Fotowoltaika. To Firma, która realizuje biznes z pasją, entuzjazmem i rodzinnym charakterem. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom..


Poszukuje kobietę na sex

Zapraszam kobietę o każdym kształcie ciałka na SEX


Zatrudnimy Panie Na Produkcję

Poszukujemy Pań do pracy na produkcji, oferujemy stałą pracę na umowę, darmowe przeszkolenie do pracy oraz darmowy dojazd z okolicy Klukowej Huty,..


Martes Sport Kartuzy

Aktualnie poszukujemy kandydatów/kandydatek na stanowisko: Sprzedawca - Kasjer Do Twoich zadań należeć będzie: •Przygotowanie rowerów / nart..


Likwidacja sklepu obuwniczego

W związku z likwidacją istnieje możliwość bezpłatnego przejęcia boksu wraz z umeblowaniem. Osoby zainteresowane mogą się kontaktować pod numerem..


Montażysta osłon

Firma MAXI, zajmująca się sprzedażą, montażem oraz serwisem innowacyjnych osłon przeciwsłonecznych poszukuje osób na stanowisko: Montażysta osłon..


Zatrudnimy pracownika do prac

Dzień dobry, Nasza Firma poszukuje pracowników (fachowców lub pomocników) do pracy przy wykończeniu wnętrz. Wyjazdy z Kartuz. Wypłaty tygodniowe -..


Wynajmę odkurzacz piorący

Wypożyczę - wynajmę - odkurzacz piorący Karcher Puzzi 100. Zapraszamy do wypożyczenia swietnego odkurzacza pioracego Karcher Puzzi - dającego..


garaż kartuzy

Posiadam do wynajęcia garaż 3 x 5 w Kartuzach w okolicach oś. Wybickiego.


Stacja Paliw Orlen Egiertowo

Stacja Paliw Orlen w Egiertowie poszukuje Pracownika Obsługi Klienta na stanowisku kasjer/ sprzedawca. Proponujemy: - umowę o pracę/ zlecenie -..


VW Tuareg 2005 rok poj.2,5

Volkswagen Touareg R5, silnik 2,5. Samochód w stanie technicznym i wizualnym bdb, zawieszenie w stanie bdb, bez jakichkolwiek luzów, stuków...


Rolety,plisy,żaluzje,moskitier

Witam, Posiadam w ofercie wszystkie rynkowe rodzaje rolet ,żaluzji alu,drewnianych,pionowych,oraz żaluzji plisowanych,a tak,ze moskitiery .Bogaty..


Pomoc kuchenna

PRACA KUCHENNA


Przedstawiciel handlowy

Firma MAXI, zajmująca się sprzedażą, montażem oraz serwisem innowacyjnych osłon przeciwsłonecznych poszukuje osób na stanowisko: Przedstawiciel..


Skup Aut Złomowanie-Kasacja

Skup Aut Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena i dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat i przeglądu..


Skoda Octavia Kombi 1,6l LPG

Pojazd całkowicie sprawny. Nie wymaga inwestowania. Brak śladów korozji. Wymieniono: Akumulator 280 tys km Olej (5w30) przy 295 tys km Rozrząd przy..


Oferuję kompleksowe usługi

Witam. Mam wieloletnie doświadczenie w usługach dekarskich, wykonujemy rzetelnie i profesjonalnie wszelkie prace związane z dachem. Oferujemy:..


Wynajem Usługi podnośnikiem

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


KAFELKOWANIE-REMONTY

Witam wykonam prace remontowe w zakresie: -kafelkowanie(łazienki, salony, kotłownie itp) -klejenie cegły -szpachlowanie malowanie -zabudowy..


dwuspadowy garaż blaszany 10x8

Mam do sprzedania garaż - blaszak dwustanowiskowy rok produkcji 2018 . Długi 10 m x 8 m. Powierzchnia 80 m2. Posiada 4 pary drzwi o szerokości 3 m i..


Zatrudnię pracownika

Zatrudnimy pracownika wulkanizacji. Na pełen etat. Miejsce pracy: Kartuzy ul. Węglowa 1a. Wynagrodzenie do ustalenia indywidualnie. Osoby..


RUSZTOWANIA ALUMINIOWE JEZDNE

Zapraszamy do zakupu rusztowań jezdnych znanej i renomowanej firmy Krause. W zależności od Państwa zapotrzebowania pomożemy dobrać odpowiednie..


Świerki świąteczne

Sprzedam świerki pospolite. Choinki z plantacji, nawożone, modelowane, o grubej igłe, od 1 do 4m. Sprzedaż hurtowa. Plantacja znajduje się w..


Kartuzy ładne Mieszkanie 2

NOWOCZESNE, FUNKCJONALNIE ZAARANŻOWANE MIESZKANIE! LOKALIZACJA: Mieszkanie położone w Kartuzach w bardzo dobrej lokalizacji, 100 m od budynku jest..


Oferuje Kompleksowe Usługi

Witam, Mam wieloletnie doświadczenie w usługach dekarskich. Wykonuje rzetelnie i profesjonalnie wszelkie prace związane z dachem. OFERUJEMY: -..


Volvo XC 60 Czarny Silnik 2.4

Wyposażenie ABS Elektryczne szyby przednie Poduszka powietrzna kierowcy Wspomaganie kierownicy ASR (kontrola trakcji) Czujniki parkowania przednie..


Prace ziemne, niwelacja

Firma zajmuje się szerokim zakresem prac ziemnych na terenie woj. Pomorskiego takich jak: - niwelacja terenu, - wykopy, - zabezpieczanie skarp, -..


Praca dla młodych

Dzień dobry.Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku Stoczniowym która wykonuje wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe min.budowa i remonty..


Parapety

Witam, Oferuje wysokiej jakosci parapety z konglomeratu pod indywidualny wymiar o grubosci 2cm i 3 cm. 20 kolorów,rodzajów do wyboru . Po za tym..


Monter Rusztowań / Pomocnik

Pełny opis stanowiska Nasze przedsiębiorstwo poszukuje pracowitych osób do zadań związanych z budową rusztowań i systemów ochrony przed..


Sprzedam kanapę

Sprzedam kanapę rozkładaną , zadbaną wszystko działa . Odbiór osobisty Kartuzy, można obejrzeć.


KARTUZY-Osiedle

KARTUZY-sprzedam mieszkanie na PARTERZE, 2-pokojowe, o powierzchni 52,3 m2, Osiedle Wybickiego (blok 6) W skład lokalu mieszkalnego wchodzą: - 2..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PortaleRegionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"