W nocy z 25 na 26 sierpnia 1989 roku ze skarbca przy kościele pw. WNMP w Żukowie zniknęło 50 zabytkowych, haftowanych przedmiotów wykonanych przez siostry norbertanki. Wśród nich znajdowały się wyjątkowe ornaty i kapy liczące nawet kilkaset lat. Do dziś skradzionych dzieł nie odnaleziono, a sprawa pozostaje jedną z największych zagadek w historii Kaszub.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze