Reklama

Ranking szkół 2019 - które kierunki są najbardziej oblegane w powiecie kartuskim?

We wrześniu do pierwszych klas szkół średnich powiatu kartuskiego zawita ponad 2,5 tysiąca uczniów, w tym 1.201 absolwentów gimnazjum oraz 1.329 uczniów kończących 8-letnią podstawówkę. W powiecie kartuskim mają do wyboru osiem placówek, kształcących w ponad 50 kierunkach. Sprawdziliśmy, które szkoły były najbardziej oblegane i cieszyły się największym zainteresowaniem młodzieży.

W powiecie kartuskim działa obecnie osiem szkół średnich, które posiadają w swojej ofercie cztery licea, pięć szkół branżowych i pięć techników. 2 września ich progi po raz pierwszy przekroczy 2.530 absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych. Niedawno zostały ogłoszone wyniki rekrutacji.

Punkty kwalifikacyjne do szkół średnich uczniowie uzyskali poprzez napisanie egzaminów końcowych, zdobycie ocen na świadectwie i poprzez udział w różnych przedsięwzięciach np. wolontariacie. Dodatkową ilość punktów można było zdobyć również poprzez zdobycie świadectwa z wyróżnieniem. Maksymalnie mogli uzyskać 200 punktów.

W tym roku absolwenci podstawówek najchętniej (łącznie w obu preferencjach) zgłaszali się do I LO w Kartuzach na profil turystyczny (liczba chętnych ogółem - 521 osób), z kolei biorąc pod uwagę tylko chętnych z pierwszej preferencji, najwięcej osób złożyło podanie do klasy informatycznej do ZSZiOK w Kartuzach (91). Podobnie wybrali absolwenci gimnazjów, pod względem obu preferencji najchętniej wybierali oni również I LO, tylko profil menadżerski (liczba chętnych ogółem - 559 osób), z kolei biorąc pod uwagę tylko pierwszą preferencję najwięcej osób złożyło podanie do Branżowej Szkoły I stopnia w Żukowie na profil wielozawodowy - 90 osób.

Najtrudniej gimnazjalistom było dostać się do I LO w Kartuzach do klasy biologiczno-chemicznej, gdzie próg punktowy w tej klasie wyniósł 152,00 pkt, z kolei na drugim miejscu uplasował się profil politechniczny, w tej samej szkole, z progiem punktowym 151,60 pkt. Najniższy z kolei próg punktowy był w klasach wielozawodowych w ZSP w Somoninie 31 pkt i w ZSZiOK w Kartuzach na Wzgórzu na profilu sprzedawca 37 pkt, a także w klasie o kierunku kształcenia w zawodzie fryzjer w ZSZ w Kartuzach, 36 pkt.

Z koeli najlepsi absolwenci szkół podstawowych zaaplikowali podania do klas medycznej (160,45 pkt.) i informatycznej (156,90 pkt.) w I LO w Kartuzach na Klasztornej. Najniższy próg jest w szkołach w ZST na Mściwoja w Kartuzach na profilu ślusarz 25,65 pkt., w klasie wielozawodowej na Wzgórzu 28,90 i w ZST w Somoninie w klasie wielozawodowej 23,90 pkt.

Najwięcej uczniów we wrześniu wybierze się do I LO w Kartuzach. Z kolei najmniej uczniów przyjmie II LO w Kartuzach i ZSP w Przodkowie.

Poniżej przedstawiamy listę kierunków kształcenia i liczbę ubiegających się o przyjęcie do danych szkół w powiecie kartuskim.

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach

kierunek - Technikum Ekonomiczne
próg punktowy - 116
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 50
liczba chętnych (druga preferencja) - 210

kierunek - Technikum Handlowe:
próg punktowy - 110,4
liczba chętnych (pierwsza preferencja)- 37
liczba chętnych (druga preferencja) - 207

kierunek - Technikum Informatyczne:
próg punktowy - 119,40
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 62
liczba chętnych (druga preferencja) - 209

kierunek - Technikum Organizacji Reklamy:
próg punktowy - 119,40
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 54
liczba chętnych (druga preferencja) - 257

kierunek - Liceum Europejskie:
próg punktowy - 99,40
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 27
liczba chętnych (druga preferencja) - 220

kierunek - Liceum Usportowione:
próg punktowy - 85,00
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 30
liczba chętnych (druga preferencja) - 161

kierunek - Zaw. Sprzedawca:
próg punktowy - 37,00
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 14
liczba chętnych (druga preferencja) - 59

kierunek - Wielozawodowa:
próg punktowy - 48,00
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 19
liczba chętnych (druga preferencja) - 236

Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach

kierunek - Technikum Budowlane:
próg punktowy - 78,20
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 29
liczba chętnych (druga preferencja) - 120

kierunek - Technikum Elektroniczne:
próg punktowy - 54,40
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 23
liczba chętnych (druga preferencja) - 105

kierunek - Technikum Mechaniczne:
próg punktowy - 54,40
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 11
liczba chętnych (druga preferencja) - 71

kierunek - Technikum Mechatroniczne:
próg punktowy - 77,40
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 12
liczba chętnych (druga preferencja) - 94

kierunek - Zaw. Mechanik:
próg punktowy - 39,80
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 29
liczba chętnych (druga preferencja) - 72

kierunek - Zaw. Elektryk:
próg punktowy - 40,00
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 32
liczba chętnych (druga preferencja) - 61

kierunek - Zaw. Fryzjer :
próg punktowy - 36,00
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 25
liczba chętnych (druga preferencja) - 46

kierunek - Zaw. Ślusarz:
próg punktowy - 36,00
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 18
liczba chętnych (druga preferencja) - 30

kierunek - Zaw. Stolarz:
próg punktowy - 43,20
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 17
liczba chętnych (druga preferencja) - 34

kierunek - Wielozawodowa:
próg punktowy - 39,20
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 54
liczba chętnych (druga preferencja) - 236

I Liceum Ogólnokształcące im. H. Derdowskiego w Kartuzach

kierunek - Liceum Humanistyczne:
próg punktowy - 104,20
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 29
liczba chętnych (druga preferencja) - 450

kierunek - Liceum Ogólne:
próg punktowy - 81,60
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 23
liczba chętnych (druga preferencja) - 365

kierunek - Liceum Politechniczne:
próg punktowy - 81,60
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 34
liczba chętnych (druga preferencja) - 474

kierunek - Liceum Dwujęzyczne:
próg punktowy - 170,90
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 41
liczba chętnych (druga preferencja) - 96

kierunek - Liceum Menadżerskie :
próg punktowy - 105,20
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 29
liczba chętnych (druga preferencja) - 559

kierunek - Liceum Biologiczno-Chemiczne:
próg punktowy - 139,60
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 45
liczba chętnych (druga preferencja) - 496

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie

kierunek - Technikum Informatyczne:
próg punktowy - 53,00
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 15
liczba chętnych (druga preferencja) - 65

kierunek - Technikum Graficzne:
próg punktowy - 65,80
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 9
liczba chętnych (druga preferencja) - 60

kierunek - Technikum Architektury Krajobrazu:
próg punktowy - 58,20
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 9
liczba chętnych (druga preferencja) - 41

kierunek - Technikum Rolnicze:
próg punktowy - 49,40
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 5
liczba chętnych (druga preferencja) - 20

kierunek - Wielozawodowa:
próg punktowy - 31,20
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 21
liczba chętnych (druga preferencja) - 66

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach

kierunek - Wielozawodowa:
próg punktowy - 45,80
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 73
liczba chętnych (druga preferencja) - 134

kierunek - Liceum Fotograficzno-Dziennikarskie:
próg punktowy - 52,60
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 20
liczba chętnych (druga preferencja) - 70

kierunek - Technikum Żywienia:
próg punktowy - 53,00
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 15
liczba chętnych (druga preferencja) - 71

kierunek - Technikum Agrobiznesu:
próg punktowy - 48,20
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 11

liczba chętnych (druga preferencja) - 38

kierunek - Technikum Ekonomiczne:
próg punktowy - 48,20
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 23
liczba chętnych (druga preferencja) - 68

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach

kierunek - Liceum Policyjne:
próg punktowy - 73,80
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 27
liczba chętnych (druga preferencja) - 93

kierunek - Dwujęzyczne:
próg punktowy - 107,20
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 22
liczba chętnych (druga preferencja) - 79

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie

kierunek - Technikum Hotelarskie:
próg punktowy - 48,20
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 28
liczba chętnych (druga preferencja) - 91

kierunek - Technikum Gastronomiczne:
próg punktowy - 78,00
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 16
liczba chętnych (druga preferencja) - 78

kierunek - Technikum Weterynarii:
próg punktowy - 92,60
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 21
liczba chętnych (druga preferencja) - 63

kierunek - Zaw. Kucharz :
próg punktowy - 42,40
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 9
liczba chętnych (druga preferencja) - 21

kierunek - Wielozawodowa:
próg punktowy - 31,00
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 40
liczba chętnych (druga preferencja) - 98

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie

kierunek - Wielozawodowa:
próg punktowy - 40,00
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 90
liczba chętnych (druga preferencja) - 155

kierunek - Liceum Obrony Terytorialnej:
próg punktowy - 85,60
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 45
liczba chętnych (druga preferencja) - 161

kierunek - Technikum Ekonomistyczne:
próg punktowy - 70,00
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 8
liczba chętnych (druga preferencja) - 86

kierunek - Technikum EPiT:
próg punktowy - 103,80
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 41
liczba chętnych (druga preferencja) - 162

kierunek - Technikum Logistyczne:
próg punktowy - 89,40
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 19
liczba chętnych (druga preferencja) - 165

kierunek - Technikum Transportu Kolejowego:
próg punktowy - 70,80
liczba chętnych (pierwsza preferencja) - 12
liczba chętnych (druga preferencja) - 86


Szczegółową listę kierunków, liczbę przyjętych i chętnych, a także progi punktowe osób przyjętych do szkół ponadpodstawowych można znaleźć na poświęconej temu stronie Nabór Pomorze.


Dominik Ropela
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ojoj dużo - niezalogowany 2019-07-23 19:00:32

    po podstawówce do biologiczno chemicznej próg punktowy to aż 152?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Info - niezalogowany 2019-07-22 18:19:31

    Profil politechnicznej na klasztorne to tylko 80 punktów to chyba pomylka

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    @Gimnazjalista - niezalogowany 2019-07-22 18:09:39

    Czytać to trzeba umieć ze zrozumieniem, taki próg został ustawiony przez absolwentów podstawówek a to progi punktowe gimnazjalistów, jest to napisane w tekście. Czego nie rozumiesz?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Kartuzy.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości