Kilka zastępów straży pożarnej walczy z pożarem, do którego doszło w poniedziałek tuż po godzinie 13. w Kameli przy ul. Łąkowej. Ogień objął tam swym zasięgiem garaż oraz stojącą obok naczepę. Obiekt garażowy spłonął niemal doszczętnie. Na miejscu wciąż pracują strażacy. Przyczynę powstania pożaru wyjaśnia policja.
W poniedziałek po godzinie 13. dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach otrzymał zgłoszenie o pożarze garażu w Kameli przy ulicy Łąkowej. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że ogniem objęta jest cała kubatura garażu oraz zaparkowana w sąsiedztwie naczepa samochodu ciężarowego. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległ drewniany garaż kryty blachą, samochód osobowy znajdujący się wewnątrz obiektu i jego całe wyposażenie oraz naczepa samochodu ciężarowego. Straty wstępnie oszacowano na około 80.000 zł.
Jako wstępną przyczynę zaistnienia pożaru podaje się zwarcie instalacji elektrycznej.
W działaniach gaśniczych, które trwały dwie godziny, wzięło udział łącznie siedem zastępów straży pożarnej z OSP Kamela, OSP Kaplica, OSP Egiertowo, OSP Hopowo, OSP Somonino i JRG Kartuzy.
fot. własne i KP PSP Kartuzy
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Jak tak patrzyłem ,jak OSP Egiertowo dusiło stara, to aż mi ich żal. Wniosek składam do komendanta PSP Kartuzy, dajcie im nowe auto, wymienię na nowszy rocznik. Chłopaki chcą ratować mienie i życie innych ludzi, a furmanką jakby nie z tej epoki.
Dwa wnioski napisz ten drugi dla OSP Kaplica
A w Kaplicy jest OSP ?
Zgodzę się, wozy Kaplicy oraz Egiertowa są po prostu 2 epoki do tyłu. Jeśli komendant nie widzi tego, będzie trzeba coś z tym zrobić!
To prawda OSP Egiertowo stara się jak może lecz sprzęt nie domaga. Warto aby UG Somonino i PSP pomyślały o wsparciu sprzętowym tej jednostki.
https://zrzutka.pl/bkkgmc
Jak tak patrzyłem ,jak OSP Egiertowo dusiło stara, to aż mi ich żal. Wniosek składam do komendanta PSP Kartuzy, dajcie im nowe auto, wymienię na nowszy rocznik. Chłopaki chcą ratować mienie i życie innych ludzi, a furmanką jakby nie z tej epoki.
Dwa wnioski napisz ten drugi dla OSP Kaplica
A w Kaplicy jest OSP ?