To nie jest dobra wiadomość dla pasażerów komunikacji autobusowej. Od 20 grudnia muszą liczyć się z wyższymi cenami biletów. - W autobusach znowu pusto, bo dzieci i młodzież nie dojeżdżają do szkół. Inflacja szaleje, więc po raz pierwszy od 2019 roku wzrastają ceny naszych biletów w powiecie kartuskim - wyjaśnia P.A. Gryf.
Wzrost cen daje się we znaki każdemu. Powodów do radości nie mają też pasażerowie komunikacji autobusowej. Z dniem 20 grudnia kartuski przewoźnik wprowadził nową taryfę opłat za bilety. A to wiąże się z podwyżkami.
- W autobusach znowu pusto, bo dzieci i młodzież nie dojeżdżają do szkół. Inflacja szaleje, więc po raz pierwszy od 2019 roku wzrastają ceny naszych biletów w powiecie kartuskim. Bilety jednorazowe idą skromnie w górę zaledwie o pół złotego. Nie zmieniają się ceny najtańszych biletów (nadal niezwykle tanio podróżować można naszymi autobusami po Gdańsku za 3,00 złote, a po Kartuzach i Żukowie za półtora złotego) - informują Przewozy Autobusowe "Gryf".

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Nie wiedziałem że Gryf jeździ na paliwie zwanym inflacja. Paliwa tanieją a ten podwyższa ceny, tak to jest z monopolistą.
a co to za podwyzka - 20 / 30 gr ... zreszta ile czasu dzieci na zdalnej byly to z czego ma ten PKS sie utrzymac skoro ludzie nie podrozuja? skoro wszedzie podwyzki to czemu nie tam??
Ale cześći, energia, inne składowe? paliwo to pikuś...
Autobusy jeżdżą puste? To podwyżki cen biletów zapewne przyciągną tysiące podróżnych. Świetny pomysł
Dzieci dopiero jeden dzień maja zdalne nauczanie a oni już bankrutują i podwyższają ceny ... a autobusy tyle miesięcy były pełne ze nie było gdzie usiąść ???? dość się dorobili od września.. Gdzie dodam jeszcze ze połowa autobusów nie kursuje tak jak kiedyś i w niedziele i sobotę już nie ma dojazdów
Nieee, no tego jeszcze nie grali. Przerwa świateczna a oni placzą, że dzieci nie jeżdżą. I tak przyjada kupić bilet miesięczny na styczeń. Weź pan idź i wstydu oszczędź
Czyli gdzie zgłosić się po zwrot za nie wykorzystany miesięczny. Kot ty bucu dzieci mają zaplacone za miesiąc choć ich nie wozicie. ZŁODZIEJE.
Jeździć po Żukowie? Chyba jaja sobie robicie! Jaki sens jeździć autobusem, jeżeli dokładność jego kursowania to +/- 20 minut!? W 20 minut to można prawie od krańca do krańca przejść. DUUUUŻO pracy Was Panowie czeka, żeby ta komunikacja mogła być nazwana komunikacją. Jeżeli będąc na przystanku 7 minut przed odjazdem autobusu okazuje się, że już odjechał (a może to poprzedni opóźniony o 25 minut?) - to sorry, ale to nie komunikacja. PKM-kę wybieram przede wszystkim ze względu na jej punktualność. Macie nadzieję, na konkurencję? To musi być znacznie zwiększona częstotliwość kursowania - czasem przejazdu i punktualnością nie wygracie z PKM...
Tak to jest jak wykosili PKS i nie ma konkurencji dusza hula będą podnosić tak długo póki PKP im nie dołoży oby jak najszybciej
Co to za podwyżka o 0,50 groszy, śmiech na sali. Węgiel,drzewo ,gaz , usługi budowlane droższe o 100%, tam jest dopiero ból finansowy.
Autobus nie jeździ na węgiel, chyba że masz na myśli lokomotywę burmiszcza. Uruchomić ją jako komunikację zastępczą zamiast Gryfu.
Nie jeżdżą a płacić złodziejom muszą taka prawda
Golunski gryfowi pomorze. Po kartuzach też gryf jeździ pusty.
mam 30 lat, pamietam czasy gdy z kazda niewielka podwyzka cen paliw nieadekwatnie wzrastaly ceny biletow. wiec drogi gryfie, slabe godziny polaczen, TYLKO PKM. t
No i mamy polski lad
Autobusy puste bo szkoły zamkniete dopiero 3 dnie hallo. No a co teraz płacz , nikt nie przestrzegał obostrzeń , ani kierowcy ani pasazerowie ,nawet nie zwracali uwagi gdy autobus pełen ludzi bez masek. Teraz niech gryf nie płacze
Ile w gryfie dostaliście premii na swieta
Pks 500
beka z pksow gryfa podwyzek paliwa nie ma bo rzad zdławił inflacja na paliwo takze pks dowalił podwyzki trzeba na PKM Sie przerzucic mam nadzieje ze gryuf padnie bo niby miał byc tani dla pks
Gryf podniosł podwyzki biletow dla kierowcow na swieta z ubogich pasazerow tam sa jacys nie kumaci w tym kierownictwie gryfie nie kumaja ze podwyzki za bilety to coraz mniej pasazerow ja to od nastepnego miesiaca przezucam sie na PKM mam nadzieje ze w moje slady pojda inni pasazerowie czerwona kartka dla GRYFA AUTOBUSOWEGO I KIEROWNICTWAaby upadł bo to juz nie tania komunikacja jak miała byc konkurencja dla PKS kiedys .....
Nie wiedziałem że Gryf jeździ na paliwie zwanym inflacja. Paliwa tanieją a ten podwyższa ceny, tak to jest z monopolistą.
a co to za podwyzka - 20 / 30 gr ... zreszta ile czasu dzieci na zdalnej byly to z czego ma ten PKS sie utrzymac skoro ludzie nie podrozuja? skoro wszedzie podwyzki to czemu nie tam??
Ale cześći, energia, inne składowe? paliwo to pikuś...