Reklama

Przodkowo. Nie ma kamer w szkolnych szatniach

08/01/2013 17:14
Część mieszkańców Przodkowa z niedowierzaniem przyjęła informację o zamontowaniu kamer w miejscowej hali widowiskowo-sportowej. Oburzenie było tym większe, że monitoring pojawić miał się zgodnie z rozpowszechnianą w błyskawicznym tempie plotką m.in. w szatniach. - To kompletna bzdura. Nie wiem kto i po co wymyśla takie głupoty - dementuje stanowczo te rewelacje Henryk Jaskólski, zarządca obiektu.

Monitoring w hali sportowej w Przodkowie to temat, wokół którego w ostatnich dniach narosło więcej podejrzeń i domysłów niż potwierdzonych informacji. Drogą e-mailową dotarły one także do naszej redakcji.

- Chciałabym poprosić Państwa o zainteresowanie się sprawa dziejącą się w Hali Sportowo Widowiskowej w Przodkowie. Opiekujący się tym obiektem Pan zamontował kamery w przebieralniach wf-u. Bardzo proszę o zainteresowanie się to sprawą - napisała do nas jedna z czytelniczek.

Wspomniany Pan opiekujący się obiektem to Henryk Jaskólski, który przyznaje, że w obiekcie przybyły dwie kamery, ale nieprawdą jest, że znalazły się one w szatniach, z których korzystają m.in. uczniowie i uczennice przodkowskiego Zespołu Szkół.

- To kompletna bzdura. Nie wiem kto i po co wymyśla takie głupoty - mówi zdenerwowany tego typu oskarżeniami zarządca hali, na potwierdzenie swych słów oprowadzając nas po obiekcie, w tym wspomnianych szatniach.

Jedna z kamer pojawiła się na głównym holu, ponad drzwiami wejściowymi na salę, natomiast drugą zamontowano pod tablicą wyników, zwróconą na trybuny. To wszystko. Jak dodaje Jaskólski, kamery te nie różnią się niczym od tych, które umieszczone zostały wcześniej na terenie szkoły. Argumentem przemawiającym na rzecz ich zakupu były natomiast notorycznie powtarzające się przypadki dewastacji elementów wyposażenia hali, głównie łamania krzesełek na trybunach. Kamery w szatni, choć tam także dochodzi do aktów wandalizmu, nie brane były tymczasem nawet pod uwagę.

- Przecież to absurd. W życiu bym sobie na nic podobnego nie pozwolił. Mogę się jedynie domyślać, że to efekt działania pewnych osób, którym ten pomysł się nie spodobał. Zapewniam jednak, że wszystko co robię w tym miejscu odbywa się w porozumieniu z wójtem, a jako zarządca nie mogę się godzić na ciągłe pokrywanie kosztów czynionych tu szkód - puentuje Jaskólski.

Bartek Gruba
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    k-maciejowicz - niezalogowany 2013-01-10 22:59:33

    Ludzie,czytajcie ze zrozumieniem. W sklepie ok,ale jak chodziłeś do szkoły to ktoś filmował lekcje? Mowa tu o hali jako o sali lekcyjnej..

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    lola85 - niezalogowany 2013-01-10 18:40:30

    Powiem wam tak - macie nie dość , że fajnie bo macie hale i macie xxxxxxxxx bo nie ma kamer w szatni i powiem wam tak . Kiedy wychodziliśmy z szatni to ktoś zostawił otwarte drzwi. Wchodził nauczyciel ( pan ) i zaglądał co robimy w tych szatniach i siedział tak i patrzał co dziewczyny tam robią. No jak można?! Cieszcie się, że ich nie macie! Bo za każdym razem kiedy jakaś dziewczyna ma jakiś odpał, mój nauczyciel wchodzi i bezczelnie się na nas patrzy! Szczyt :mad:

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    xxyyzz - niezalogowany 2013-01-10 15:34:50

    ja do sklepu albo do szkoły nie chodzę w stroju na wf tzn w krótkich spodenkach i koszulce, w dodatku zimno tam jak w psiarni ale tylko do 16:00 kiedy z hali korzysta szkoła wieczorami już jest cieplej. jeżeli te kamery mają obserwować trybuny to na drodze stoją środkowe boisko i większa część boiska pierwszego i trzeciego mało tego ta hala opwstała głównie po to by służyła szkołom a w statucie wyraźnie jest napisane że w uczniowie podczas lekcji nie mogą być monitorowani dla tego nie montuje się kamer w klasach jak i w salach sportowych

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Kartuzy.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości