:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze B. dobre

Sąd Okręgowy w Gdańsku zaostrzył karę dla sprawców zdemolowania klubu w Sierakowicach

Z sali sądowej, Okręgowy Gdańsku zaostrzył karę sprawców zdemolowania klubu Sierakowicach - zdjęcie, fotografia
Kartuzy.info 14/08/2019 12:24
Ania Lehmann

W środę przed Sądem Okręgowym w Gdańsku zapadł wyrok w sprawie apelacji odnośnie zdemolowania klubu w Sierakowicach. Sąd zaostrzył karę wobec sprawców, którzy zgodnie z orzeczeniem sądu drugiej instancji mają zapłacić nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego w wyższej kwocie po 5.000 zł każdy. Ponadto utrzymał w mocy orzeczoną przez kartuski wymiar sprawiedliwości karę bezwzględnego pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło we wrześniu 2015 roku, w nocy podczas odbywającej się w klubie imprezy. Jak relacjonował wówczas właściciel klubu, do lokalu podeszli trzej młodzi mężczyźni. Zaczepiali klientów, więc ochroniarze nie wpuścili ich do środka. Ci w odwecie wybili szyby w obiekcie używając do tego cegieł, zaatakowali ochroniarzy wyrywając im gaz pieprzowy i rozpylili go, obezwładniając personel i klientów. Klubowicze zostali wyprowadzeni na zaplecze. Napastnicy zaś zdemolowali bar, ukradli wzmacniacz i uszkodzili samochód właściciela.

W związku ze zdarzeniem policja zatrzymała początkowo dwie osoby - braci Marcina R. i Daniela R. Mieszkańcom gminy Stężyca postawiono zarzut uszkodzenia mienia i kradzieży mienia. Obaj już nie raz byli notowani przez policję. Zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. W toku podjętych przez funkcjonariuszy działań w związku ze sprawą zatrzymano kolejnego mężczyznę 30-letniego Grzegorza K.

Wszyscy trzej zostali postawieni w stan oskarżenia. Zostali oskarżeni o to, że działając wspólnie i w porozumieniu dokonali uszkodzenia lokalu powodując straty na około 5.000 zł. Zarzucono im działanie w porozumieniu, publicznie bez powodu, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego, a więc tzw. występek o charakterze chuligańskim.

Po trwającym ponad dwa lata procesie w grudniu 2018 roku zapadł wyrok sądu pierwszej instancji. Kartuski wymiar sprawiedliwości skazał zasiadających na ławie oskarżonych na bezwzględną karę pozbawienia wolności w wymiarze siedmiu miesięcy wobec Marcina R, jednego roku wobec Daniela R. i dziesięciu miesięcy wobec Grzegorza K. Ponadto orzekł obowiązek zapłaty nawiązki po 3.000 zł każdy na rzecz pokrzywdzonego, zwrot kosztów procesu i przedstawiciela oskarżyciela posiłkowego oraz podanie orzeczenia do publicznej wiadomości.

Sąd nie zawiesił wykonania kar z uwagi na to, że doszedł do przekonania, że w ich przypadku nie ma przesłanek pozwalających na warunkowe zawieszenie kary pozbawienia wolności.

- Wobec wszystkich oskarżonych są to pierwsze kary bezwzględnego pozbawienia wolności, ale sąd ma przekonanie, że oskarżeni swoim postępowaniem zasłużyli na tego rodzaju kary, najsurowszego wymiaru. Wcześniejsze wyroki w zawieszeniu i kary grzywny wobec Daniela R. i Grzegorza K. nie przyniosły pożądanego rezultatu, w związku z czym sąd uznał, że jedynymi słusznymi karami są kary bezwzględnego pozbawienia wolności - podkreślała podczas uzasadniania wyroku sędzia Joanna Stella-Borkowicz.

Od tego wyroku wpłynęła jednak apelacja do Sądu Okręgowego w Gdańsku. W środę zapadło orzeczenie w tej sprawie.

- Sąd Okręgowy w Gdańsku wyrokiem z dnia 14 sierpnia zmienił zaskarżony wyrok Sądu Rejonowego w Kartuzach z dnia 31 grudnia 2018 r. w ten sposób, że zasądził nawiązkę od oskarżonych na rzecz pokrzywdzonego w wyższej kwocie po 5.000 zł. W pozostałej części wyrok Sądu Rejonowego został utrzymany w mocy - informuje rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku ds. cywilnych Łukasz Zioła.

Wyrok jest prawomocny.

AL

Reklama

Sąd Okręgowy w Gdańsku zaostrzył karę dla sprawców zdemolowania klubu w Sierakowicach komentarze opinie

 • Do jo - niezalogowany 2019-08-16 15:04:55

  Oni nie będą pierwszymi ludźmi którzy będą siedzieli w więzieniu. Nie którzy faceci partnerzy mężowie też siedzom w więzieniu długie lata i ich baby żyją. Myślisz że one się zabiją z tego powodu ? Bo jeden pójdzie na rok A drugi na 7 miesięcy?

 • Jo - niezalogowany 2019-08-16 09:51:08

  Już nie będzie instastory ;)

 • Do zenka - niezalogowany 2019-08-15 17:17:29

  Twoja stara jest w celi ha ha

 • Mądry - niezalogowany 2019-08-15 10:34:31

  Hahah dobre papier przyjemnie wszystko

 • Lampucerki - niezalogowany 2019-08-15 02:00:32

  Haha haha ha. Biedne kobiety teraz będą płakać

 • Zenek - niezalogowany 2019-08-14 22:56:13

  Rumpy do celi. Milo :)

 • @ sędzia Dredd - niezalogowany 2019-08-14 19:31:42

  Ty chyba masz duże uszy ale mózgu zero

 • Sędzia dredd - niezalogowany 2019-08-14 19:22:39

  Czytam ze zrozumieniem balwanie nikogo nie zabili tepa dzido więc co ma zabicie do rozwalenia dyskoteki?

 • @Lol - niezalogowany 2019-08-14 18:05:08

  Naucz się głąbie czytać ze zrozumieniem

 • @ksionc proboszcz - niezalogowany 2019-08-14 18:04:24

  Szamani w czarnych sukienkach lubią chłopców

 • Lol - niezalogowany 2019-08-14 18:02:34

  Sędzia dredd.. A oni kogos zamordowali?

 • Jo - niezalogowany 2019-08-14 16:48:35

  Wyroku uprawomocnił się dziś

 • Ksionc proboszcz - niezalogowany 2019-08-14 16:37:15

  Ja jakoś ostatnio se z nimi gadał

 • Ciekawy świata - niezalogowany 2019-08-14 16:10:29

  Wyrok pozbawienia wolności zapadł w grudniu A bracia R sa na wolności.

 • Sędzia Dredd - niezalogowany 2019-08-14 15:52:36

  To jak pierwszy raz kogoś zamorduje to też dostanę tylko z rok do odsiadki? Uzasadnienie wyroku typowe dla niedouczonej nadzwyczajnej kasty

 • Kłyrwwi - niezalogowany 2019-08-14 14:25:24

  Choć ktoś przytarł im nosa

 • LGBT - niezalogowany 2019-08-14 14:14:38

  Zacytuję Wobec wszystkich oskarżonych są to pierwsze kary bezwzględnego pozbawienia wolności, ale sąd ma przekonanie, że oskarżeni swoim postępowaniem zasłużyli na tego rodzaju kary, NAJSUROWSZEGO WYMIARU. więc na 10 lat to ty możesz iść

 • @ No - niezalogowany 2019-08-14 13:51:31

  Powinni dostać po 10 lat paki, te wyroki nadzwyczajnej kasty to cały czas porażka! Jak sędzia z postkomunistycznej kasty widzi na ławie oskarżonych np radnego z PiS to wtedy dowala karę. Czas skończyć z tymi peowskimi sługusami w togach!!!

 • No... - niezalogowany 2019-08-14 12:36:30

  Nosił wilk razy kilka...ponieśli i wilka.....

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Zatrudnię sprzedawcę

Zatrudnię ekspedientkę na cały etat w sklepie kosmetycznym w Kartuzach w CH Kaszebe . Osoby zainteresowane proszę o składanie CV na adres..


Oferuję kompleksowe usługi

Witam. Mam wieloletnie doświadczenie w usługach dekarskich, wykonujemy rzetelnie i profesjonalnie wszelkie prace związane z dachem. Oferujemy:..


Mercedes A-klasa 2002 rok

Witam! Mam do zaoferowania Mercedesa A klase W168 z półautomatyczną skrzynią biegów. Samochód w dobrym stanie mimo swojego wieku (delikatne rdzawki..


Parapety

Witam, Oferuje wysokiej jakosci parapety z konglomeratu pod indywidualny wymiar o grubosci 2cm i 3 cm. 20 kolorów,rodzajów do wyboru . Po za tym..


RUSZTOWANIA ALUMINIOWE JEZDNE

Zapraszamy do zakupu rusztowań jezdnych znanej i renomowanej firmy Krause. W zależności od Państwa zapotrzebowania pomożemy dobrać odpowiednie..


Likwidacja sklepu obuwniczego

W związku z likwidacją istnieje możliwość bezpłatnego przejęcia boksu wraz z umeblowaniem. Osoby zainteresowane mogą się kontaktować pod numerem..


KAFELKOWANIE-REMONTY

Witam wykonam prace remontowe w zakresie: -kafelkowanie(łazienki, salony, kotłownie itp) -klejenie cegły -szpachlowanie malowanie -zabudowy..


FIRMA BUDOWLANA ZATRUDNI

FIRMA BUDOWLANA ZATRUDNI MURARZY-CIEŚLI STAWKA GODZ. 19ZŁ+PREMIA. PŁATNOŚĆ DWA RAZY W MIESIĄCU.


Zatrudnimy pracownika do prac

Dzień dobry, Nasza Firma poszukuje pracowników (fachowców lub pomocników) do pracy przy wykończeniu wnętrz. Wyjazdy z Kartuz. Wypłaty tygodniowe -..


Rolety,plisy,żaluzje,moskitier

Witam, Posiadam w ofercie wszystkie rynkowe rodzaje rolet ,żaluzji alu,drewnianych,pionowych,oraz żaluzji plisowanych,a tak,ze moskitiery .Bogaty..


Sprzedam kanapę

Sprzedam kanapę rozkładaną , zadbaną wszystko działa . Odbiór osobisty Kartuzy, można obejrzeć.


Skup Aut Złomowanie-Kasacja

Skup Aut Osobowe,Dostawcze,Terenowe,Busy wszystkie roczniki,darmowa wycena i dojazd -każdy stan auta,po stłuczce,wypadku -bez opłat i przeglądu..


Skoda Octavia Kombi 1,6l LPG

Pojazd całkowicie sprawny. Nie wymaga inwestowania. Brak śladów korozji. Wymieniono: Akumulator 280 tys km Olej (5w30) przy 295 tys km Rozrząd przy..


Zatrudnię pracownika

Zatrudnimy pracownika wulkanizacji. Na pełen etat. Miejsce pracy: Kartuzy ul. Węglowa 1a. Wynagrodzenie do ustalenia indywidualnie. Osoby..


Poszukuję do pracy szlifierzy,

Zatrudnię na umowę o pracę ślusarzy, szlifierzy, montażystę balustrad, ludzi do produkcji w stali nierdzewnej, możliwość przyuczenia do zawodu,..


Stacja Paliw Orlen Egiertowo

Stacja Paliw Orlen w Egiertowie poszukuje Pracownika Obsługi Klienta na stanowisku kasjer/ sprzedawca. Proponujemy: - umowę o pracę/ zlecenie -..


OBSŁUGA KLIENTA W PLACÓWCE

Pracuj jako Doradca Klienta w placówce partnerskiej Alior Banku w KARTUZACH. Czym będziesz się zajmował? : • Zadbasz o Klientów oferując im..


obsługa klienta bankowego

Pracuj jako Doradca Klienta w placówce partnerskiej Alior Banku w ŻUKOWIE. Czym będziesz się zajmował? : • Zadbasz o Klientów oferując im szeroką..


Montażysta osłon

Firma MAXI, zajmująca się sprzedażą, montażem oraz serwisem innowacyjnych osłon przeciwsłonecznych poszukuje osób na stanowisko: Montażysta osłon..


Zatrudnię przedstawiciela

Experts to nie tylko Fotowoltaika. To Firma, która realizuje biznes z pasją, entuzjazmem i rodzinnym charakterem. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom..


Zaginął pies Jag Terier Rąb

Witam wczoraj koło godziny 13.00 zaginął mi pies w miescowosci Trzy rzeki -Rąb kreci sie gdzies po wioskach... jesli ktos go widział to bsrdzo..


Oddam

Oddam wyciskarkę do cytrusów , za ptasie mleczko. Odbiór Kartuzy.


Świerki świąteczne

Sprzedam świerki pospolite. Choinki z plantacji, nawożone, modelowane, o grubej igłe, od 1 do 4m. Sprzedaż hurtowa. Plantacja znajduje się w..


Skup Aut za GotÓwkę

Kupimy każdy samochód osobowy i dostawczy rocznik 1960-2019 . - gwarantujemy szybki dojazd miłą i fachową obsługę , płacimy gotówką - zapłacimy..


Przedstawiciel handlowy

Firma MAXI, zajmująca się sprzedażą, montażem oraz serwisem innowacyjnych osłon przeciwsłonecznych poszukuje osób na stanowisko: Przedstawiciel..


Oferuje Kompleksowe Usługi

Witam, Mam wieloletnie doświadczenie w usługach dekarskich. Wykonuje rzetelnie i profesjonalnie wszelkie prace związane z dachem. OFERUJEMY: -..


Volvo XC 60 Czarny Silnik 2.4

Wyposażenie ABS Elektryczne szyby przednie Poduszka powietrzna kierowcy Wspomaganie kierownicy ASR (kontrola trakcji) Czujniki parkowania przednie..


Poszukuje pracy

Poszukuję pracy jako kierowca kat b, operator koparko ładowarki, stróż, magazynier lub podobnej. Mam 40lat Sierakowice i ok


dwuspadowy garaż blaszany 10x8

Mam do sprzedania garaż - blaszak dwustanowiskowy rok produkcji 2018 . Długi 10 m x 8 m. Powierzchnia 80 m2. Posiada 4 pary drzwi o szerokości 3 m i..


garaż kartuzy

Posiadam do wynajęcia garaż 3 x 5 w Kartuzach w okolicach oś. Wybickiego.


Zatrudnimy Panie Na Produkcję

Poszukujemy Pań do pracy na produkcji, oferujemy stałą pracę na umowę, darmowe przeszkolenie do pracy oraz darmowy dojazd z okolicy Klukowej Huty,..


Praca dla młodych

Dzień dobry.Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku Stoczniowym która wykonuje wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe min.budowa i remonty..


Wynajem Usługi podnośnikiem

Wynajem podnośnika koszowego wraz z operatorem 80zł,- /h za każdą rozpoczętą godzinę Koszt dojazdu 100zł,-


Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Dom bliźniak w Mezowie

OSTOJA MEZOWO Domy bliźniacze Ostoja Mezowo położone są w jednej z najbardziej malowniczych okolic Kaszub, otoczone gęstymi, kojącymi zmysły lasami..


Martes Sport Kartuzy

Aktualnie poszukujemy kandydatów/kandydatek na stanowisko: Sprzedawca - Kasjer Do Twoich zadań należeć będzie: •Przygotowanie rowerów / nart..


Prace ziemne, niwelacja

Firma zajmuje się szerokim zakresem prac ziemnych na terenie woj. Pomorskiego takich jak: - niwelacja terenu, - wykopy, - zabezpieczanie skarp, -..


Wynajmę odkurzacz piorący

Wypożyczę - wynajmę - odkurzacz piorący Karcher Puzzi 100. Zapraszamy do wypożyczenia swietnego odkurzacza pioracego Karcher Puzzi - dającego..


Skup Aut Kartuzy całe

Skupujemy wszystkie marki samochodów - interesują Nas samochody używane w bardzo dobrym stanie jak i powypadkowe, rozbite i uszkodzone, z..


Monter Rusztowań / Pomocnik

Pełny opis stanowiska Nasze przedsiębiorstwo poszukuje pracowitych osób do zadań związanych z budową rusztowań i systemów ochrony przed..


Elektryk Turbin Wiatrowych

Robur Baltic Sp. z o.o. od ponad dziesięciu lat świadczy usługi techniczne dla sektora energetyki wiatrowej. W całej Europie oddaliśmy do użytku..


Pomoc kuchenna

PRACA KUCHENNA


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez kartuzy.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PortaleRegionalne.info Joanna Stoltman z siedzibą w Kartuzy 83-300, Mściwoja II 13 B/3

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"