Do Prokuratury Rejonowej w Kartuzach wpłynęło zawiadomienie o przestępstwie. Zdaniem zawiadamiającego pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kartuzach miały zmuszać trzech bezdomnych do zaszczepienia się przeciwko COVID-19 pod groźbą wyrzucenia ze schroniska. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie będzie prowadzić także GOPS.
Do Prokuratury Rejonowej w Kartuzach trafiło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa polegającego na zmuszaniu bezdomnych do zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Zdaniem zawiadamiającego "Człowieka istoty żywej" dwie pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kartuzach miały grozić trzem bezdomnych, że ci jeżeli się nie zaszczepią zostaną wyrzuceni ze schroniska.
- W dniu 26.08.2021 roku w Kartuzach ul. Ormińskiego 1 w schronisku dla bezdomnych, dwie pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kartuzach, miedzy innymi pani Bożena T., przekraczając swoje uprawnienia, wykorzystując sytuację bezdomnych, tj. bezradność, brak środków do życia oraz brak dachu nad głową. Groźbą bezprawną, zmuszały trzech bezdomnych pensjonariuszy do szczepienia się preparatem przeciwko Covid 19. Groziły, że jak się nie zaszczepią w tą niedzielę tj. 29,08,2021 roku na darmowych szczepieniach, odbywających się na Rynku w Kartuzach, to zostaną wyrzuceni ze schroniska. Mając powyższe na uwadze oraz, że w polskim prawie szczepienia na Covid 19 są dobrowolne, ponadto zmuszanie do eksperymentu medycznego również jest zabronione - pisze w zawiadomieniu Człowiek istota żywa.
- Żądam ścigania i ukarania sprawców przedmiotowego czynu. Dotyczy to wszystkich pracowników, również tych, którzy zlecali te czynności, gdyż w wielu artykułach, podżeganie, jak i pomocnictwo jest również karane. Moim zdaniem ww. pracownice GOPS Kartuzy naruszyły, co najmniej art. 231 kk oraz art.191 kk, jaki naruszyły najważniejszą Ustawę, czyli Konstytucję RP oraz prawa człowieka z Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Wskazane przeze mnie przestępstwa są ścigane z urzędu, więc nie muszę się podpisywać, aby organy ścigania podjęły czynności w tej sprawie. O powyższym fakcie równocześnie powiadamiam burmistrza Kartuz, Przewodniczącego Rady Gminy Kartuzy, Stowarzyszenie Stop NOP oraz Posta na Sejm RP Pana Grzegorza Braun - dodaje w zawiadomieniu.
Jak informuje Prokurator Rejonowy w Kartuzach Marek Kopczyński, zawiadomienie zostania przesłane do policji celem weryfikacji okoliczności w nim zawartych. Z kolei zastępca kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kartuzach, Katarzyna Krause zapowiada wszczęcie postępowania wyjaśniającego.
Do sprawy będziemy wracać.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Tak na szybko proszę poprawić literówki w tekście, bo jest ich kilka. Bo popełniać błędy to rzecz ludzka, ale ich nie poprawiać... nieco nie wypada.
Przy okazji obrażono pana Grzegorza Brauna, który nie jest żadnym "postem" tylko posłem.
Ludzie czerpcie informacje dotyczące nielegalnego eksperymentu medycznego z niezależnych mediów tj jak np w realu24 itp Jest masa profesorów i doktorów medycyny cenzurowana i prześladowana za mówienie prawdy o tej całej operacji PLANdemicznej. Brońcie własnych dzieci przed tymi szczepionkowymi nieodpowiedzialnymi oszołomami !!!! https://www.youtube.com/watch?v=1HdYP5KoClQ
Niech się same stare baby zaszczepia!! A tych skrzywdzonych przez los ni3ch zostawia w spokoju!!
Pani Bożena T. A ta druga to kto?
Powinny być natychmiast zwolnione dyscyplinarnie z pracy. A swoją drogą skąd biorą się takie pożyteczne idiotki, czerpiące wiedzę o świecie z propagandowych kłamliwych mediów?
A skąd ty czerpiesz wiedzę?
Wiedz jest w książkach, nie w TV.
Do jakie(jś)(goś) ... Naprawdę jesteś taki ograniczony(a), że pytasz skąd inteligentny człowiek może czerpać rzetelną wiedzę?
Ta wiedza nie jest rzetelna . ***** ***
W gminie Stężyca zrobiono przekręt na milion złotych z pensjami nauczycieli i policja, prokuratura, sąd mają wszystko gdzieś a tu jakieś anonimowe zawiadomienie o rzekomym zmuszaniu "żuli" do zaszczepienia się i wielka mi afera ! Od kiedy to prokuratura rozpatruje anonimowe zawiadomienia ? Trzeba mieć znajomości czy co ?
A ten znowu zaczyna jęczeć, różnica jest taka, że ktoś złożył formalny donos anonim, powołując się na konkretne przepisy wskazując konkretne osoby, które przekroczyły swoje uprawnienia. Zrób oficjalny donos a nie jęcz już od roku.
skoro wyżej stawiasz kradzież od morderstwa bezdomnych to powinieneś się rozpędzić i walnąć w twój pusty baniak, może szare komórki zaskoczą
@ Gonzo, a kto ich zamordował ? Obawiam się że to nie ja powinienem walnąć w mur i to naprawdę porządnie.
do wałkonia, który nie potrafi czytać ze zrozumieniem, a gdzie tu kradzież??? oj powinieneś się walnąć i to porządnie niestety.
Że Stężycy oj chyba by Ci się przydalo
@ Gonzo , ja wiem że ty też okradasz pracowników z pensji więc rozumiem twoje zdenerwowanie moim pisaniem o potężnym przekręcie na milion złotych na pensjach nauczycieli.
Emeryci, bezdomni, inwalidzi, przewlekle chorzy, bezrobotni, niezaradni są do likwidacji. Na zdrowych niepotrzebnych też sposób się znajdzie. Dajcie się dalej mordować. Popierajcie partię (POPiS, lewicę, PSL) czynem umierajcie przed terminem.
A wystarczy sobie paszport covidowy ogarnąć i po problemie;) nikt mi nie udowodni że tego gowna nie dałem sobie wstrzyknac A paszport jest;)
Twój paszport jest ważny rok. Nie czytałeś? Bedzesz się kłuć, albo becelować na lewo. Takie to twoje " po problemie"
tak mordują ludzi "szczepionkami" ta kobieta zagrała w rosyjską ruletkę, niestety nie miała szczęścia, gdyby nie słuchała tego ludobójce Niedzielskiego to by dzisiaj żyła https://www.youtube.com/watch?v=BjjduEugag8
Przyjżałbym się również placówce na Kościerskie j, czy ci bezdomni nie siedzą tam pod kluczem, bo coś ich widać nie ma. Może też dostali groźby spania pod chmurką jak wyjdą na miasto.
Myślę, że prawo będzie po stronie bezdomnych,a tym miłym panią sąd odpowiednio dowali, żeby na drugi raz się nauczyły, że nie wykorzystuje się zajmowanego stanowiska.Sam się nie szczepilem,i nie zrobię tego,chyba że wprowadza "dobrowolny przymus" albo "legalny szantaż"
Tak na szybko proszę poprawić literówki w tekście, bo jest ich kilka. Bo popełniać błędy to rzecz ludzka, ale ich nie poprawiać... nieco nie wypada.
Przy okazji obrażono pana Grzegorza Brauna, który nie jest żadnym "postem" tylko posłem.
Ludzie czerpcie informacje dotyczące nielegalnego eksperymentu medycznego z niezależnych mediów tj jak np w realu24 itp Jest masa profesorów i doktorów medycyny cenzurowana i prześladowana za mówienie prawdy o tej całej operacji PLANdemicznej. Brońcie własnych dzieci przed tymi szczepionkowymi nieodpowiedzialnymi oszołomami !!!! https://www.youtube.com/watch?v=1HdYP5KoClQ